Úvod > Aktuality > Muzeum a galerie kubistického designu v Bauerově vile představuje největší sbírku kubistické keramiky na světě
Památky

Muzeum a galerie kubistického designu v Bauerově vile představuje největší sbírku kubistické keramiky na světě

  • Vydáno29. srpna 2010
Od dubna 2010 je veřejnosti zpřístupněna Bauerova vila v Libodřicích, postavená v letech 1912 – 14 podle návrhu architekta Josefa Gočára, ve které bylo nově vybudováno Muzeum a galerie kubistického designu. Přijeďte si vychutnat dobovou atmosféru počátku 20. století!
Návštěvníci mají možnost zhlédnout obnovené interiery (repliky dobových tapet, linoleí a původních dobových výmaleb, původní restaurované prvky interiéru) a ukázky stylového kubistického a dobového nábytku a designu. Pozoruhodné jsou ukázky ze sbírky kubistické keramiky, která je největší svého druhu na světě. V loňském roce byl rovněž vystavěn plot podle původního návrhu arch. J. Gočára s kubistickými prvky. 

Prohlídky probíhají po telefonické objednávce na čísle  + 420 602 188 419 . 

Více informací:


Muzeum Josefa Gočára a galerie kubistického designu v Bauerově vile v Libodřicích u Kolína nabízí návštěvníkům dobovou atmosféru počátku 20. století. Rekonstrukce uvedla vilu do její původní podoby.
Bauerova vila – Muzeum Josefa Gočára v Libodřicích u Kolína

Bauerova vila – Muzeum Josefa Gočára v Libodřicích u Kolína

Muzeum Josefa Gočára a galerie kubistického designu v Bauerově vile v Libodřicích u Kolína nabízí návštěvníkům dobovou atmosféru počátku 20. století. Rekonstrukce uvedla vilu do její původní podoby. Od 1.1.2018 je muzeum z technických důvodů uzavřeno.

Další aktuality