Úvod > Aktuality > 22. ročník festivalu Benátská noc začne v pátek pod novým názvem Benátská!
Festival Benátská 2014 v Liberci
"> Festival Benátská 2014 v Liberci "> Loni vystoupil na festivalu Miro Žbirka "> Jeden z nejvetších ceských festivalu Benátská noc se rozhodl vstoupit do dvaadvacátého rocníku s pozmeneným názvem
Kultura

22. ročník festivalu Benátská noc začne v pátek pod novým názvem Benátská!

  • Vydáno20. července 2014
22. ročník festivalu Benátská noc otevře své brány všem příznivcům dobré hudby už během příštího týdne – v pátek 25. července. Do dvaadvacátého ročníku vstupuje s pozměněným názvem. Po zkrácení se bude jmenovat pouze Benátská!

Meky ŽbirkaSlovo Benátská je mnohem údernější. Navíc původní jméno bylo spojené i s místem, kde sedvě desetiletí festival konal. Mnoho fanouškům dodnes občas říká Malá skála. To vše by měl nový název zpřehlednit. 

Do Vesce u Liberce od 25. do 27. července dorazí například finští HIM nebo legendární slovenská kapela Team. V pátek tam v čele s Pal'em Haberou odehraje jediné letošní festivalové vystoupení.

Zahraničním headlinerem, který na Benátskou letos dorazí, bude kapela HIM. Finští muzikanti do Vesce přijedou po loňském úspěšném vystoupení na největších světových festivalech. V sobotu 26.7. zahrají své největší slavné hity, jako například Join Me In Death nebo Wicked Game. 

Pořadatelé upozorňují i na to, že si pódium Benátské letos vybrali pro oslavu výročí přední české a slovenské kapely. Koncertně zde oslaví výročí třiceti let slovenští hosté Tublatanka a Zóna A, Slobodná Európa zase pětadvacet let. Další vystupující Chinaski mají letos dvacetiny. Závěrečný nedělní koncert bude patřit skupině Čechomor, která v loňském roce oslavila 25 let svého úspěšného trvání.

A koho dalšího uvidíte? Návštěvníci se budou moci těšit například na kapely Divokej Bill, Mandrage, Horkýže slíže, Mig 21, zpěváka Tomáše Kluse. Mezi dalšími ohlášenými česko-slovenskými umělci, na kterých Benátská letos staví, jsou i Mňága a Žďorp, Krucipüsk, Vilém Čok, Vypsaná fiXa, Aleš Brichta, Visací zámek, Michal Prokop se svými Framus Five nebo Kreyson.

Bežecký areál Vesec – za sportem v zimě i v létě

Bežecký areál Vesec – za sportem v zimě i v létě

Díky Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 byl v části Vesec vybudován sportovní areál pro běžecké lyžování. Areál je využíván celoročně – běžecké lyžování v zimě a asfaltové cestičky jsou v letní sezóně vhodné pro cyklistiku i pro in-line brusle.

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo Bistro.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl