Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Libereckého kraje: iQlandia, zoo a aquapark Babylon

Nejnavštěvovanější místa Libereckého kraje: iQlandia, zoo a aquapark Babylon

Vydáno 18. srpna 2019 Zážitky
Moderní science centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů: to je iQlandia, nejnavštěvovanější místo Libereckého kraje. Druhé místo patří zoologické zahradě a třetí aquaparku v Centru Babylon. Všechna tři místa najdete v krajském městě Liberci.
Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí: to je iQlandia, moderní science centrum v Liberci, nejnavštěvovanější místo Libereckého kraje. V deseti expozicích se nachází přes 400 interaktivních exponátů z oblasti astronomie, geologie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, techniky i matematiky.
 

TOP místa: 5 x Liberec

Většinu z TOP 10 nejnavštěvovanějších míst najdete přímo v Liberci. Oblíbená je Zoologická zahrada, mezi jejíž největší lákadla patří bílí tygři a lachtani, aquapark a lunapark v Centru Babylon, krytý a celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly a také iQpark, historicky první science centrum v Česku, které zpřístupnilo vědu a techniku i těm nejmenším návštěvníkům. Tradičně velmi oblíbené byly i hrady a zámky, zejména zámek Sychrov a hrady Trosky a Bezděz.
 

Neobjevená místa: muzea zubačky, skla a Čtyřlístku

Kdo se někdy projel ozubnicovou tratí z Tanvaldu do Kořenova a navazující tratí do Szklarské Poręby, toho bude zajímat i její pestrá historie, zvláštnosti a vozidla. Podrobně se s ní seznámíte v Muzeu ozubnicové dráhy na kořenovském nádraží, užít si můžete i některé z nostalgických jízd. Pro rodiny s dětmi je skvělým místem Muzeum ČtyřlístkuDoksech, odkud se můžete vydat na pohádkové putování kolem Blaťáku alias Máchova jezera.
 

Co vám nesmí uniknout: Sklářská slavnost v Kristánově

Poznejte Jizerské hory jako místo živých sklářských tradic a vydejte se první zářijovou sobotu do bývalé sklářské osady Kristiánov. Jablonecké Muzeum skla a bižuterie tu v sobotu 7. září pořádá Sklářskou slavnost; kromě stánků se skleněným a bižuterním zbožím uvidíte mistry skláře přímo při práci. Bude se tavit a foukat sklo, uvidíte tažení skleněných figurek či vinutých perlí u kahanu, zdobení skla, výrobu skleněné bižuterie či různých módních doplňků, prohlédnout si můžete i malé muzeum.
 
Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu byla založena už v roce 1904. Pouze v Zoo Liberec můžete spatřit vzácné kopytníky urialy bucharské (Ovis orientalis bocharensis) nebo primáty mangabeje žlutobřiché (Cercocebus agilis chrysogaster) a paviány pláštíkové (Papio hamadryas).

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Kdo by neznal monumentální siluetu Trosek, jednu z dominant Českého ráje. A přesto - věděli jste, že pod Pannou a Babou existují dosud neprobádané tajemné chodby ukrývající ve svém nitru ještě záhadnější obsah?

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně

Jeskyně tvoří dva poměrně samostatné systémy jeskynních chodeb a síní, které byly při zpřístupňování propojeny průkopy a dlouhou štolou. Jeskyně jsou v nejnižších částech trvale zaplaveny vodou vytvářející podzemní jezera - největší v Čechách.

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.

Další aktuality

22.12.
2019
iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky
13.12.
2019
Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky