Úvod > Aktuality > Pod Ještědem se opět chystá muzejní noc!
Pod Ještědem se opět chystá muzejní noc!
"> "> "> Užijte si muzejní noc pod Ještedem! "> "> Otevrené bude i Muzeum skla a bižuterie "> "> ">
Zážitky

Pod Ještědem se opět chystá muzejní noc!

  • Vydáno23. června 2021
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou společně s Domem Jany a Josefa V. Scheybalových, Severočeským muzeem v Liberci, Technickým muzeem v Liberci, Oblastní galerií v Liberci, iQlandií, Automuzeem Vratislavice a rodným domem Ferdinanda Porscheho připravili na pátek 25. června 2021 osmý ročník společné Muzejní noci pod Ještědem.

Otevřená muzea v Liberci

Oblastní galerie LiberecPo roční přestávce se v pátek 25. června, od 18 do 23 hodin, do kraje vrací Muzejní noc pod Ještědem.

V Liberci je opět otevřené Severočeské muzeum, které prošlo velkou rekonstrukcí. Liberecká muzea nabídnou komentované prohlídky aktuálních výstav i stálých expozic. Oblastní galerie navíc zve na výtvarnou dílnu, která bude tentokrát probíhat pod taktovkou Anifilmu. Severočeské muzeum připravuje tradiční výstup na věž a stezku plnou zábavných úkolů v muzejním parku a filmové projekce Anifilmu. Technické muzeum návštěvníkům předvede čtyři technicky rozmanité pavilony, včetně pavilonu s vozy luxusních značek jako Rolls-Royce nebo Cadillac. iQlandia do svého programu letos zapojuje i iQplanetárium – příchozí čeká 50% sleva na veškeré vstupné.

Vratislavice nad Nisou lákají především fanoušky automobilového průmyslu k prohlídce unikátních exponátů. Rodný dům Ferdinanda Porscheho si připravil komentované prohlídky expozic, tematický dětský koutek a o občerstvení v kavárně. Automuzeum Vratislavice nabízí komentované prohlídky svých nejlepších exponátů nebo ochutnávku alko i nealko nápojů, baristickou show a skákací hrad pro děti.


Muzea a galerie v Jablonci nad Nisou

Muzeum JablonecJablonecké Muzeum skla a bižuterie kromě výstavních projektů a komentovaných prohlídek nabízí výtvarnou dílnu pro malé i velké. Z ručně zhotovených svícnů pak návštěvníci rozsvítí muzejní park.

Památník Jany a Josefa V. Scheybalových, jež dnes patří pod organizaci Kultura Jablonec, presentuje výstavu nejen v Domě Scheybalových, ale také v kostele sv. Anny. Galerie MY též sídlící v Domě Scheybalových vybízí k návštěvě hned tří výstav v instituci a jedné v ulicích města.

Galerie N chystá zahájení výstavu Bakalaureátů spojené s módní přehlídkou, workshopy a komentované prohlídky vedené pedagogy z TUL.

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci prošlo mezi lety 2018 až 2020 nákladnou rekonstrukcí. Návštěvníkům se jeho zrekonstruované prostory, a nové moderní expozice otevřely začátkem roku 2021. Naleznete zde nové expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea.

Dům Jany a Josefa V. Scheybalových

Dům Jany a Josefa V. Scheybalových

Bývalá fara čp. 1 v Kostelní ulici představuje společně s kostelem sv. Anny nejstarší a nejvýznamnější stavební historickou památku města a neopominutelnou dominantu v původním centru obce.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí, plaket a vánočních ozdob ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků ve skleněném krystalu. Vydejte se za třpytivou krásou!

Automuzeum Vratislavice nad Nisou – k roku 2022 zrušeno

Automuzeum Vratislavice nad Nisou – k roku 2022 zrušeno

Automuzeum Vratislavice nad Nisou bylo k 1. lednu 2022 zrušeno.

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Kdekdo ví, že Ferdinand Porsche (1875–1951) projektoval legendární lidový automobil Volkswagen 1200 "Brouk" a rozjetím nové automobilky ve Wolfsburgu následně postavil na kola téměř celý svět. Mnohem méně je však známo, že se legendární konstruktér narodil ve Vratislavicích u Liberce.

Technické muzeum Liberec

Technické muzeum Liberec

Technické muzeum Liberec je místem, kde se potkávají příznivci techniky z celého trojzemí a kde je možné se seznámit s bohatou technickou historií kraje. Nachází se v areálu bývalých Libereckých výstavních trhů v pavilonu G.

Kostel sv. Anny – Jablonec nad Nisou

Kostel sv. Anny – Jablonec nad Nisou

Kostel sv. Anny představuje jednu z nejstarších stavebních památek Jablonce nad Nisou. Původně barokní objekt z 80. letech 17. století byl v 19. století novorenesančně upraven. Kostelní areál dotváří socha Panny Marie Karlovské a smírčí kříž.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Oblastní galerie v Liberci – muzeum v bývalých lázních

Oblastní galerie v Liberci – muzeum v bývalých lázních

Oblastní galerie v Liberci je specializovanou sbírkotvornou institucí – muzeem umění – působící v regionu Liberecka. Pečuje o rozsáhlé umělecké sbírky a návštěvníkům nabízí prohlídku čtyř stálých expozic evropského a českého umění.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl