Úvod > Aktuality > Milujete stará auta a swing? Vydejte se za veterány k zámku Ratibořice
Milujete stará auta a swing? Vydejte se za veterány k zámku Ratibořice
"> ">
Zážitky

Milujete stará auta a swing? Vydejte se za veterány k zámku Ratibořice

  • Vydáno10. srpna 2018
Již tradičně se sjedou do Ratibořic v sobotu 11. 8. automobiloví a motocykloví veteráni. Program u ratibořického zámku a spanilou jízdu pořádá Old Racing Club Dvůr Králové nad Labem. Setkání doplní koncert populárních evergreenů v podání náchodské kapely Swing Sextet.
VeteránLetos se pořádá již 17. ročník setkání všech majitelů historických vozidel, který vrcholí jízdou malebnou krajinou do zámeckého parku v Ratibořicích. Zde za doprovodu příjemné hudby probíhá výstava soutěžících vozidel.

K zámku dorazí účastníci ve 13:30 hodin a parkem budou okolo zámku za doprovodu swingové hudby, v podání náchodské kapely Swing Sextet opět procházet elegantní dámy a gentlemani v dobových oblecích a předvedou se nablýskaní krasavci. 

VeteranPřehlídka historických aut bude opravdu pestrá, chybět nebudou např. americké Fordy T, při jejichž montáži byla v roce 1915 poprvé zavedena pásová výroba. Uvidíte i různé modely Škodovek, Pragovek, Aerovek, několik Jaguárů, Fiaty, Alfy Romeo, Austiny, MG a další auta i motorky. První cenou je jako každoročně let balónem pro vítěznou posádku a let větroněm pro majitele vítězného motocyklu. Akce začíná v Ratibořicích ve 13:30 hodin a vstup je možný pouze z parkoviště. Vstupné je jednotné 40 Kč. V případě nepříznivého počasí se však akce nekoná.
Babiččino údolí v Ratibořicích – na skok do románu Boženy Němcové

Babiččino údolí v Ratibořicích – na skok do románu Boženy Němcové

Babiččino údolí patří mezi nejznámější výletní místa Východních Čech. Právě sem umístila Božena Němcová děj svého díla Babička. Tady někde chodily skutečné předobrazy babičky, vévodkyně Zaháňské, Barunky a jejích sourozenců, psů Sultána a Tyrla i bláznivé Viktorky.

Zámek Ratibořice v Babiččině údolí

Zámek Ratibořice v Babiččině údolí

Seznámit se s dobou Petra Birona, vévody Kuronského, a jeho dcery Kateřiny Vilemíny, vévodkyně Zaháňské, nejznámější postavy spojené s historií zámku v Ratibořicích, je možné nejen při prohlídce samotného zámku, ale především při návštěvě některé z akcí konaných v areálu zámku a v Babiččině údolí.