Úvod > Aktuality > Mercedes-Benz Prague Fashion Week zve na novinky příští sezóny do Invalidovny
Mercedes-Benz Prague Fashion Week zve na novinky příští sezóny do Invalidovny
"> "> "> ">
Zážitky

Mercedes-Benz Prague Fashion Week zve na novinky příští sezóny do Invalidovny

  • Vydáno28. srpna 2019
Největší módní událost v Česku. Neobvyklé prostory. Přehlídka aktuálních kolekcí od návrhářů z domova i zahraničí, značky zvučných jmen, atraktivní publikum ze světa módy, designu, umění a byznysu. To všechno je Prague Fashion Weekend, který se letos koná od 30. srpna do 6. září 2019 v barokním komplexu karlínské Invalidovny.
MBPFWMercedes-Benz Prague Fashion Weekend, mezinárodní festival české a slovenské módy, se v Praze poprvé konal v roce 2010 a hned napoprvé oslnil návštěvníky nejdelším přehlídkovým molem ve střední Evropě, které vedlo Pařížskou třídou na Starém Městě. Letos Praha ožije designem a módou v podzimní edici akce, v týdnu od 30. srpna do 6. září 2019 a uskuteční se v barokním komplexu karlínské Invalidovny.
invalidovnaKarlínský Fashion Temple bude hostit historicky největší počet designérů, včetně studentů tří českých vysokých škol oděvního designu a studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University. Historicky poprvé vrámci MBPFW představí svou tvorbu oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová.

Odborná komise složená ze zástupců módních a lifestylových magazínů Elle, Harper’s Bazaar, Vogue Czechoslovakia, Dolce Vita, Proč ne?! a módního fotografa Benedikta Renče a CEO MBPFW Lukáše Loskota potvrdila historicky nejvyšší počet designérů, kteří představí své vize módy na sezónu jaro/léto 2020.
 

Zavedené značky i studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi

Outsiders DivisionKarlínský Fashion Temple bude kromě dvou největších domácích oděvních značek Blažek a Pietro Filipi hostit také studenty tří českých vysokých škol oděvního designu. Tradičně se můžeme těšit na studenty Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a zlínského Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati; nově pak na ateliér oděvního designu Technické univerzity v Liberci. Mezinárodní studentskou konfrontaci si dopřejeme díky účasti studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University. Zcela poprvé vrámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku svou tvorbu představí oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová.

MBPFWSestavu pak doplní Adam Kost, Dominika Kozáková, Daniela Pešková, Imreczeova, Jan Cerny, Laformela, Lukáš Krnáč, Michael Kovacik, Odivi, Petra Ptackova, Tereza Vu, Zoltán Tóth a Zuzana Kubíčková, Natalie Dufková, Jakub Patka, Martin Kohout, Michaela Hriňová (AiM), Vanda Janda a značka stylových modulárních batohů Naut.

Tradičně k podzimní edici MBPFW patří přehlídka vítěze talentové soutěže pro začínající návrháře Van Graaf Junior Talent – tentokrát se jím stal a svou kolekci představí Boris Král'.
Invalidovna v Karlíně

Invalidovna v Karlíně

Karlínská Invalidovna je jednou z nejstarších staveb této pražské městské části. Pro potřeby válečných veteránů ji začal stavět hrabě Petr Strozzi. Základní kámen Invalidovny byl položen za osobní účasti císaře Karla VI. dne 15. srpna 1732.