Úvod > Aktuality > Medvěd Sigfried dnes slaví kulatiny!
Medved Sigfried slaví kulatiny
"> Medved Sigfried slaví kulatiny "> 19. ledna oslavila narozeniny také medvedice Helga "> Medved svoji nadílku vychutnal ve vnitrní ubikaci
Příroda

Medvěd Sigfried dnes slaví kulatiny!

  • Vydáno23. ledna 2013
Středeční ráno patřilo v děčínské zoologické zahradě malé oslavě narozenin. Přesně před třiceti lety se totiž narodil oblíbenec všech návštěvníků – medvěd grizzly Sigfried!
Ošetřovatelé ze zoo Děčín pro jubilanta připravili mňamky, kterými nikdy nepohrdne - šlehačkovo-tvarohový dort s meruňkami, vařené maso a pořádnou porci ryb. Kvůli mrazivému počasí si medvěd svoji nadílku vychutnal ve vnitřní ubikaci, kde stráví i zbytek narozeninového dne. Ze všeho nejraději totiž v tomhle počasí spí zachumlaný do slámy.

V sobotu 19. ledna oslavila narozeniny také medvědice Helga, která je o jeden rok starší než její partner Sigfried. S návštěvníky oslavila děčínská zoo medvědí narozeniny již v říjnu 2012 (tento termín zvolila jako kompromis – po třicátých narozeninách Helgy a před třicátinami Sigfrieda). Příští rok se v děčínské zoo taktéž ponese v duchu medvědích třicátin, protože to v roce 2014 bude přesně 30 let, kdy zoo s jejich chovem začala.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.