Úvod > Aktuality > Litovelské slavnosti Otvírák už startují
Zdroj foto: Pivovar Litovel, autor Fotohih.cz
"> Zdroj foto: Pivovar Litovel, autor Fotohih.cz "> Zdroj foto: Pivovar Litovel, autor Fotohih.cz "> Zdroj foto: Pivovar Litovel, autor Fotohih.cz "> Zdroj foto: Pivovar Litovel "> "> Na Otvíráku poteče pivo proudem "> Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru ">
Zážitky

Litovelské slavnosti Otvírák už startují

  • Vydáno11. srpna 2022
Letošní ročník Litovelského Otvíráku se koná 13. srpna 2022! Kromě hudebního svátku je festival i dnem otevřených dveří Pivovaru Litovel, který návštěvníkům umožňuje nahlédnout pod pokličku litovelským sládkům díky komentovaným prohlídkám.

Litovelský OtvírákOtvírák, neboli Den otevřených dveří Pivovaru Litovel, proběhne jako již tradičně druhou srpnovou sobotu, která letos vyšla na 13. srpna. Opět se koná od dopoledních hodin na ploše téměř celého areálu litovelského pivovaru. Kromě skvělého piva, klobásek a dalších pochutin, si budete moci vychutnat i koncerty na 3 scénách a projít si formou komentované prohlídky výrobní prostory Pivovaru Litovel ve kterých se seznámíte s tradičním výrobním postupem českého piva, jež Pivovar Litovel a.s. dodnes dodržuje.

Festival OtvírákNávštěvníci tohoto festivalu si mohou vychutnat kromě skvělého litovelského piva a hanáckých pochoutek také koncerty desítek oblíbených interpretů i hudebních skupin. Také program letošního rošníku je opět plný hvězd české a slovenské hudební scény jako je Michal Hrůza, Turbo, Katarína Knechtová nebo Metallica Revival Litovel, ale také, jako již tradičně se představí i kvalitní kapely z regionu. Muzikanti vystupují na třech scénách přímo v areálu pivovaru.

Vstupné je 150 Kč v předprodeji a 250 Kč na místě. Děti do 140 cm mají vstup zdarma. Areál Pivovaru Litovel bude v sobotu 13. srpna otevřen od 13:00 hodin. Exkurze pivovarem proběhne od 14:00 do 18:00 hodin.

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Přišel, viděl, Litovel! O dobrý zvuk litovelského piva se ve své době přičinil i slavný zápasník Frištenský, který měl za ženu dceru prvního sládka. V Minipivovaru Litovel můžete navštívit muzeum, přijít na prohlídku nebo si uvařit vlastní pivo. Otevřené je i návštěvnické centrum.

Město Litovel

Město Litovel

Královské město Litovel založil v polovině 13. století český král Přemysl Otakar II. V jeho těsném sousedství stála již řadu let slovanská rybářská ves (dnešní tzv. Staré město), jejíž existenci umožňovala rozvětvená řeka Morava.

Litovelská věž – nejvyšší věž na řece Moravě

Litovelská věž – nejvyšší věž na řece Moravě

O litovelské věži se říká, že je se svými 73 metry nejvyšší na Moravě. Samozřejmě se tím myslí na řece Moravě. Přímo pod radniční věží totiž protéká rameno Moravy, zvané Nečíz. Před radnicí se ještě na chvilku zvědavcům ukáže, pak tajně proteče pod náměstím, a k vidění je až v parku.

Muzeum Litovel

Muzeum Litovel

Řemesla našich předků ve stylizovaných dílnách – cukrářka, holička, řezník, sedlář, kovář, švec – tyto i mnohé další je možné vidět v první stálé expozici Muzea Litovel. Od roku 2016 jsou přístupné dvě nové expozice ve druhém patře budovy muzea. Věnují se gramofonům a silákovi Gustavu Frištenskému.

Další aktuality