Úvod > Aktuality > Kudy za sportem v Hradci Králové napoví v Jiráskových sadech
Zážitky

Kudy za sportem v Hradci Králové napoví v Jiráskových sadech

  • Vydáno8. září 2018
Projekt Festival sportu, který se v letošním roce uskuteční v Jiráskových sadech v neděli 9. září 2018 od 10 do 18 hodin, již definitivně nahradil tradiční projekt Nábřeží sportu. Jedná se tak o VII. ročník tohoto sportovně propagačního projektu, jehož smyslem je seznámit širokou veřejnost s různými druhy sportů, které je možno celoročně provozovat na území města Hradec Králové. Více než čtyři desítky sportovních organizací zde budou prezentovat svoji činnost, kterou vykonávají celoročně, organizovaně a pod odborným dohledem na královéhradeckých sportovištích.
Obyvatelé i návštěvníci Hradce Králové všech generací si na vlastní kůži mohou vyzkoušet na 50 druhů známých, či méně známých sportovních odvětví, mimo jiné třeba pole dance, sportovní šerm, golf, veslování na trenažéru, softball, pétanque, squash v nafukovacím squashovém kurtu, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku nebo kanoi, hokejbal v mobilním hokejbalové aréně či více než 10 druhů úpolových sportů, nebo zdolat překážkovou dráhu, která bude napodobeninou v současnoti tolik oblíbených extrémních překžkových závodů.

festival sportuPokud vás některý z předváděných či vyzkoušených sportů zaujme, můžete využít přítomnosti kvalifikovaných trenérů a sportovců, kteří rádi zodpoví položené dotazy. Pro ty nejaktivnější účastníky bude v rámci projektu Festival sportu opět připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohou získat při vyzkoušení minimálně 12 druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu – pravidla hry naleznete níže. 

Informační materiál, jehož součástí je seznam všech účastníků, situační mapa rozmístění stanovišť, program, hrací karta a další důležité informace, bude k dispozici všem návštěvníkům zdarma v informačním stánku Festivalu sportu. Festival se koná v Jiráskových sadech, vstupné je zdarma.
Jiráskovy sady v Hradci Králové

Jiráskovy sady v Hradci Králové

Jiráskovy sady jsou vybudovány na trojúhelníkovém území tvořeném soutokem řek Labe a Orlice. Najdete zde četné vzácné dřeviny, hudební pavilon, zbytky pevnostního opevnění a dřevěný kostelík sv. Mikuláše z počátku 16. století.