!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Krušovický pivovar láká na speciální kurzy
Pri kurzu technologie výroby návštevníci absolvují celou prohlídku po pivovaru
"> Pri kurzu technologie výroby návštevníci absolvují celou prohlídku po pivovaru "> Krušovický pivovar láká na speciální kurzy "> Celodenní program se skládá z praktických i teoretických cástí
Gurmánská turistika

Krušovický pivovar láká na speciální kurzy

Vydáno 15. března 2018
Všem milovníkům piva jsou určeny speciální kurzy, které pro ně připravil pivovar v Krušovicích. Díky nim se tak všichni zájemci seznámí s technologií výroby piva krok za krokem a současně dostanou příležitost vyzkoušet si pivovarnické řemeslo v praxi. Kromě toho se zde naučí pivo degustovat. První kurzy se konají už 17. března, další pak v červnu a říjnu.
Krušovický pivovar láká na speciální kurzyCelodenní program se skládá z praktických i teoretických částí. Kurzem pivního sommeliérství provede účastníky vyškolený degustátor, seznámí je se základním dělením piva podle způsobu kvašení i použitých surovin a ukáže, které základní chutě v pivě hledat a jaké jsou nejčastější nežádoucí chuťové a čichové vjemy. Návštěvníci budou pivo sami ochutnávat a vyplňovat degustační protokol. Nakonec dostanou slepé vzorky, kdy budou určovat typ piva či případné nežádoucí příchutě.

Při kurzu technologie výroby budou mít pivní znalci na starosti odborný garant na technologii, s nímž absolvují celou prohlídku po pivovaru. Dozvědí se tak podrobně vše o původu surovin k výrobě piva, resp. jednotlivých druzích sladů, chmelů a úpravě vody. Při praktických ukázkách budou návštěvníci sledovat, jak se správně čepuje pivo s pěnovou čepicí či na hladinku. Na závěr všechny čeká soutěž v načepování řezaného piva. Po absolvování obou kurzů si účastníci odnesou domů na památku certifikát a výpravnou brožuru. Ta populárně-naučnou formou spolu s obrazovou dokumentací shrnuje všechny informace, které se v krušovickém pivovaru dozvěděli.

Kurzy pro pivní znalceSpeciální kurzy se konají v sobotu 17. března, 16. června a 13. října, a to vždy v sobotu od 9.00 do 17.00 hod. Cena za oba kurzy je 1 500 Kč. Pokud má návštěvník zájem absolvovat pouze vybranou část, může si zvolit jednu z variant - Kurz pivního sommeliérství probíhá od 9.00 do 13.00 hodin a zájemce vyjde na 1000 Kč. Kurz Technologie výroby a čepování piva začíná od 13.00 hod. a trvá do 17. hodiny, cena tohotu kurzu je 700 Kč.

Kurz je vždy třeba předem zarezervovat na telefonním čísle 737 224 087 nebo e-mailem exkurze@krusovice.cz.
Muzeum pivovarnictví Krušovice

Muzeum pivovarnictví Krušovice

Vaření vynikajícího piva má na Rakovnicku tradici stejně dlouhou jako pěstování toho nejlepšího chmele, onoho nenahraditelného koření piva, které dává pivu jeho nezaměnitelnou vůni a chuť. V minulosti vařily pivo na Rakovnicku téměř tři desítky pivovarů a modely některých z nich si můžete prohlédnout v unikátní expozici pivovarnictví, kterou najdete v budově Obecního úřadu v Krušovicích, vzdálené doslova jen pár kroků od zdejšího známého pivovaru.

Další aktuality

15.1.
2021
Vyrazte na běžkách do středních Čech

Vyrazte na běžkách do středních Čech

Střední Čechy | Zimní sporty
12.1.
2021
Labyrinty zámku Loučeň jsou přístupné

Labyrinty zámku Loučeň jsou přístupné

Střední Čechy | Zážitky