Úvod > Aktuality > Krkonošská stezka korunami stromů se opět otevřela návštěvníkům
Krkonošská stezka korunami stromů se opět otevřela návštěvníkům
"> "> "> "> ">
Příroda

Krkonošská stezka korunami stromů se opět otevřela návštěvníkům

  • Vydáno8. prosince 2020
Stezka korunami stromů Krkonoše se svým návštěvníkům opět otevřela v pondělí 7. prosince. Návštěvníci si tak mohou znovu užít naučnou Stezku v krásné krkonošské přírodě, se zimními výhledy do krajiny a na čerstvém vzduchu. Navíc Stezka prodloužila platnost již zakoupených nevyčerpaných dárkových poukazů.
stezka korunami stromů krkonošeNa návštěvníky opět čeká krkonošská Stezka korunami stromů se vším, co za standardních okolností nabízí. Během naučné procházky po Stezce, která je celá bezbariérová, návštěvníci vystoupají až do výšky 45 metrů na vyhlídkovou věž, kde se jim rozprostře výhled do krásné krkonošské zimní krajiny. Pro ty, kdo by se po procházce rádi ohřáli, bude otevřena restaurace s tradiční českou kuchyní. Samozřejmě při zachování stávajících bezpečnostních podmínek. Otevřen bude také obchod, kde lze bez front a tlačenic zakoupit i nápadité vánoční dárky. Kromě suvenýrů totiž nabízí zábavné knihy pro děti, řadu regionálních produktů z keramiky a dřeva nebo stylové turistické oblečení do každého horského počasí.
 
stezka korunami krkonošeNávštěvníkům, kteří ještě nestihli vyčerpat již zakoupené dárkové poukazy platné do konce roku 2020, je prodloužena platnost těchto poukazů až do konce března 2021 a tak si budou moci vychutnat návštěvu Stezky v bílém zimním kabátě. Návštěvníci mohou svým blízkým také nakupovat dárkové poukazy s platností na celý příští rok. V prodeji jsou v eshopu, na webových stránkách Stezky a jsou k dostání i přímo na Stezce a to pro jednotlivce i rodiny. Od ledna bude možné nově zakoupit také celoroční permanentku pro pravidelné návštěvníky, kteří si krásné výhledy rádi dopřávají napříč ročním obdobím.
 

Novinkou je Pavoučí síť

stezka krounami krkonošeBěhem uzavření provozovatelé Stezky připravili pro návštěvníky překvapení v podobě nového adrenalinového prvku. Nová pochozí síť dá během procházky návštěvníkům možnost projít se nad volným prostorem ve výšce 23,7 metrů nad zemí. Inspirací pro tento adrenalinový prvek byla první síť na partnerské slovenské Stezce Bachledka, kde se těší velké oblibě.

Plocha pavoučí sítě je 20,8m2, na výrobu bylo použito 445 metrů lana a stejně jako celá Stezkanosnost 500 kg na metr čtvereční. Návštěvníci se tak mohou nově ocitnout přímo nad volným prostorem a zjistit, kam až jejich sebejistota ve výškách sahá. Tato nová atrakce samozřejmě splňuje veškeré bezpečnostní normy a je 100% bezpečná pro všechny návštěvníky Stezky.

 

Co všechno zažijete na Stezce Krkonoše?

stezka korunami krkonošeStezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských LázníKrkonoších. Jedná se o vyhlídkovou věž, která je vysoká 45 metrů. Na trase v celkové délce 1 511 metrů se vydáte od kořenů až ke korunám stromů. Na rozdíl od běžného výletu do lesa vám Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice vám nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Každý návštěvník se na informačních tabulích dozví o tom, co vlastně půda je a jak se pozná, že je půda živá.

stezka korunami stromůPři stoupání do výšky 24 metrů vás čeká 40 skleněných cedulek s kukátky. Pohledem skrze ně se dozvíte zajímavosti o lese kolem vás. Kromě kukátkových cedulek jsou pro vás připraveny tři vyhlídky do lesa, kde zjistíte, jaká je rozdíl mezi „pěkným“ a „nepěkným“ lesem. Dozvíte se ale i o houbách a zvířatech, která zde žijí. Nejen děti, ale i dospělí si mohou vyzkoušet, jaký je to pocit pohybovat se ve výšce 24 metrů a pod sebou mít zdánlivě nebezpečnou propast. Když vystoupáte na vrchol Stezky do výšky 45 metrů, budete si moci vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa a do celé krajiny kolem. Cestu dolů si pak můžete zkrátit a urychlit tobogánem, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů.
Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Janské Lázně – lázeňské léčebné, ozdravné a rekondiční pobyty v Krkonoších

Janské Lázně – lázeňské léčebné, ozdravné a rekondiční pobyty v Krkonoších

Janské Lázně leží v oblasti Krkonošského národního parku, v nadmořské výšce 670 m n. m. Lázně nejsou jen lázněmi v pravém slova smyslu, ale současně i významným rekreačním, turistickým a sportovním centrem Krkonoš ve všech čtyřech ročních obdobích.

Černá hora v Krkonoších – zábava v létě i v zimě

Černá hora v Krkonoších – zábava v létě i v zimě

Černá hora s nadmořskou výškou 1299 metrů leží ve východních Krkonoších, nachází se 3,5 km severozápadně nad lázeňským městečkem Janské Lázně. Kousek od vrcholu se nachází Černohorské rašeliniště, které je velmi turisticky vyhledávané. V zimě je oblast hojně využívána lyžaři, v létě turisty.

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 560 km místních lyžařských cest a okruhů.

Černohorská sáňkařská cesta

Černohorská sáňkařská cesta

Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m.