Úvod > Aktuality > Krkonoše budou brzy znát svých Sedm divů – zapojte se do hlasování i vy!
Labský dul
"> Labský dul "> Meandry Labe "> Dívcí kameny "> Nad Špindlerovým Mlýnem "> Hora Kotel
Příroda

Krkonoše budou brzy znát svých Sedm divů – zapojte se do hlasování i vy!

  • Vydáno15. února 2013
Anketa o Sedm divů Krkonoš, kterou loni v dubnu vyhlásila Správa KRNAP, se blíží do finále. Zatím vede Obří důl, za ním se drží Kotel a Mumlavský vodopád. Naopak favorizovaná Sněžka je na chvostu. Celkem se sešlo již 1326 nominací.
Anketa o Sedm divů Krkonoš míří do finále. Od dubna loňského roku, kdy ji ochranáři nejvyšších českých hor vyhlásili, mohl od loňského dubna kdokoli nominovat krkonošský přírodní fenomén. Zatím pořadatelé zaznamenali celkem 1326 nominací od 392 lidí. I když by mnozí čekali, že povede Sněžka, je až devatenáctá v pořadí, tedy téměř na chvostu seznamu. Na prvních deseti místech se zatím drží Obří důl, hora Kotel, Mumlavský vodopád, meandry Labe, Modrý důl, Pančavský vodopád, Rýchorský prales, Harrachovy kameny, Tvarožník a Úpský vodopád.

Hlasování se zúčastnily se všechny věkové kategorie. Například babička poslala pohlednici spolu s vnukem. Za zmínku určitě stojí ručně psaný dopis od pána (ročník 1929), který moc hezky popsal jím navrhované lokality Rezku a Poniklé. Jako bonus ke svým návrhům přidal i pár veršů a pozvání do Poniklé. Někteří zaslali do ankety návrhy na všech sedm tipů, jiní pouze jeden či dva favority. Spolu s návrhy přišly i fotografie nebo vysvětlení a dokonce i příběhy, které se vážou ke konkrétnímu místu.

Nyní bude 21 míst s dosud nejvyšším počtem nominací umístěno na Facebookovém profilu Správy KRNAP, kde bude mít každý zájemce příležitost jednoduchým způsobem hlasovat, kterých sedm přírodních krás Krkonoš nakonec získá největší podporu. Facebookové hlasování končí ve čtvrtek 28. února.