Úvod > Aktuality > Křivoklát ožije o prodlouženém víkendu tradiční akcí Královské Velikonoce

Křivoklát ožije o prodlouženém víkendu tradiční akcí Královské Velikonoce

Vydáno 18. dubna 2019 Památky
Od 19. do 21. dubna 2019 se na hradě Křivoklát koná tradiční oslava Velikonoc - Knížecí Velikonoce. Na velikonočním jarmarku si můžete nakoupit ručně vyrobené předměty, vyzkoušet sami jejich výrobu, vytvořit si originální šperk, nebo si zkusit techniku práce na hrnčířském kruhu. O zábavu a kulturní zážitky se postarají účinkující, kteří jsou pravidelným návštěvníkům dobře známí, ale i mnoho nových umělců. Také cesta na hrad může být zážitkem, pokud nastoupíte v sobotu nebo v neděli do vlaku taženého parní lokomotivou "Šlechtična".
Hrad KřivoklátTradiční vítání jara na hradě Křivoklátě, kdy se přenesete o jeden a půl století zpět a vychutnáte si atmosféru zvyků, řemesel a života tehdejších lidí, se koná už tento víkend. O hudební a taneční prvek se postarají folklórní souborykapela Klamovka. Děti zabaví divadlo eMILLIon či písničky Gábiny a Katky. Nebude chybět kejklíř Vojta Vrtek nebo Křivoklátský flašinetář.

Dveře hradu se na Knížecí Velikonoce otevřou od 10:00 do 17:00 hodin. V sobotu 20. 4. a v neděli 21. 4. 2019 ve 13 hodin přijede na hrad kníže Fürstenberg s chotí a dětmi (v podání zaměstnanců správy hradu).

 
Parní vlakNa co všechno se tedy můžete těšit?
Tak například na velký řemeslnický jarmark, který bude v prostorách celého dolního nádvoří i ve vnitřních prostorách dolního hradu. Nebude chybět také množství zručných řemeslníků, které budete moci pozorovat při práci. Pro mlsné jazýčky budou připraveny staročeské speciality a také zelené velikonoční pivo.

Na cestu za tradičním vítáním jara v areálu oblíbeného hradu je připraven Křivoklátský expres s parní lokomotivou Šlechtična! Vlak vyjíždí v sobotu a v neděli z nádraží Praha-Smíchov vždy v 9:26 hodin. Cestující upozorňujeme, že z důvodu výluky v železniční stanici Beroun nepojede parní vlak přes stanici Beroun. Vlak pojede po odklonové trati přes Rudnou u Prahy a Nučice. Z Křivoklátu pak parní vlak dále pokračuje přes Rakovník do Lužné u Rakovníka, kde mohou zájemci navštívit naše největší železniční muzeum.
Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace UNESCO je v porovnání s podobnými krajinami v Evropě zvláštností. Rozkládá se uprostřed Čech a téměř dvě třetiny rozlohy území pokrývají listnaté a smíšené lesy.