Úvod > Aktuality > Kouzlo zimních prohlídek zažijete na děčínském zámku
Kouzlo zimních prohlídek zažijete na děčínském zámku
"> "> "> "> hrabe Maxmilián Thun

Kouzlo zimních prohlídek zažijete na děčínském zámku

Vydáno 26. prosince 2019 Památky
O Vánocích ožívá děčínský zámek netradičním mumrajem, a to díky romantickým prohlídkám. Díky nim se můžete přenést do doby hraběte Maxmiliána Thuna, který se na konci 17. století zasloužil o velkolepou přestavbu zámku.
Zámek DěčínNa zámek Děčín se můžete vydat třeba ještě vánočních svátcích, kdy při mimořádných kostýmovaných prohlídkách zámek ožívá starými příběhy. Pozvou vás tu do časů knížete Jaroslava Thuna a to přímo do okamžiku, kdy vrcholí přípravy na Štědrý den. Prohlídky se konají 27. a 28. prosince 2019. Vstupné je však třeba rezervovat předem.
 
A co je vlastně na zámku přes Vánoce k vidění? Hraná představení vám ukáží, jak se slavily Vánoce v rodině posledních majitelů zámku. V rámci prohlídky potkáte knížete Jaroslava Thuna, seznámíte se i s jeho manželkou, neposednými vnoučaty a služebnictvem. Adventní prohlídky do značné míry navazují na oblíbené noční prohlídky, proto vám můžeme slíbit, že se při nich budete především královsky bavit. Vstupné do zámku stojí 120 Kč pro dospělé, 80 Kč pro děti a rodinné vstupné 350 Kč.
Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Rozlehlé, ale přitom skryté, půvabné a neznámé - takové jsou Jižní zahrady zámku Děčín. Tento klenot děčínského zámku je však spojen s jednou z nejslavnějších událostí v historii Děčína – poprvé v rakouské monarchii zde rozkvetl největší leknín světa – viktorie královská.

Zámek Děčín - zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín - zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.