!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Kouzelný advent zažijete u Seidelů v Českém Krumlově
Kouzelný advent zažijete u Seidelů v Českém Krumlově
"> "> ">
Kultura

Kouzelný advent zažijete u Seidelů v Českém Krumlově

  • Vydáno3. prosince 2021
Advent přináší čas klidu, pohody, přátelských a rodinných shledání. Místem takovýchto setkání se každoročně stává i českokrumlovský Fotoateliér Seidel. Unikátní museum skrývá příběh o počátcích fotografie, pohnutý osud průkopníků tohoto řemesla i fotografickou kroniku česko-německo-rakouského pomezí konce 19. a první poloviny 20. století. Zvláště předvánoční atmosféra však podtrhuje kouzlo tohoto místa.
Chtěli byste své blízké obdarovat originálním novoročním přáním? Adventní fotografování u Seidelů vám to umožní. Muzeum je otevřené 4. a 5. 12. 2021, fotografuje se vždy od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 hodin. Rezervace je nutná, objednat se můžete na telefonu 736 503 871 nebo emailu info@seidel.cz.

Stylové fotografování před dobovým zimním pozadím bude událostí pro celou rodinu. Připravte kulichy, šály, rukavice a vyrazte o prvním a druhém adventním víkendu do Musea Fotoateliér Seidel. K zapůjčení jsou kožichy, kabáty, lyže i sáně a drobné doplňky, šály, šátky či klobouky. Doporučujeme s sebou vzíti zimní svetry se soby i losy a případné vlastní doplňky či oblečení po prababičkách. Akce je určena pro rodiny a skupinky do 5 osob.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Český Krumlov Card – levnější dovolená s puncem UNESCO

Český Krumlov Card – levnější dovolená s puncem UNESCO

Krumlovské památky si můžete prohlédnout za poloviční vstupné – pomocí Český Krumlov Card. Město Český Krumlov se tak stalo prvním menším českým městem, které má ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu.