Úvod > Aktuality > Kouzelný advent zažijete u Seidelů v Českém Krumlově
Kouzelný advent zažijete u Seidelů v Českém Krumlově
"> "> ">

Kouzelný advent zažijete u Seidelů v Českém Krumlově

Vydáno 3. prosince 2019 Kultura
Advent se sebou přináší čas klidu, pohody, přátelských a rodinných setkání. Místem takovýchto setkání se každoročně stává i českokrumlovský Fotoateliér Seidel. Unikátní museum skrývá příběh o počátcích fotografie, pohnutý osud průkopníků tohoto řemesla i fotografickou kroniku česko-německo-rakouského pomezí konce 19. a 1. pol. 20. století. Zvláště předvánoční atmosféra však podtrhuje kouzlo tohoto místa. Ve dnech 7. - 8. prosince 2019 si můžete užít zimní fotografování v Museu Fotoateliér Seidel!
Chtěli byste své blízké obdarovat originálním novoročním přáním? Adventní fotografování „PFka od Seidelů" vám to umožní. Stylové fotografování před dobovým zimním pozadím bude událostí pro celou rodinu. Připravte kulichy, šály, rukavice a vyrazte o prvním a druhém adventním víkendu do Musea Fotoateliér Seidel.

K zapůjčení jsou kožichy, kabáty, lyže i sáně a drobné doplňky, šály, šátky či klobouky. Doporučujeme s sebou vzíti zimní svetry se soby i losy a případné vlastní doplňky či oblečení po prababičkách.

Fotografování je určené především pro menší skupiny návštěvníků. Další fotografování na PF mimo výše uvedený fotovíkend a dle standardního ceníku je možné objednat do 15. prosince.
Český Krumlov Card - levnější dovolená s puncem UNESCO

Český Krumlov Card - levnější dovolená s puncem UNESCO

Krumlovské památky si můžete prohlédnout za poloviční vstupné - pomocí Český Krumlov Card. Město Český Krumlov se tak stalo prvním menším českým městem, které má ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu.

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

27.11.
6.1.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou.