!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Kamencové jezero se těší na letošní sezonu: láká na novinky a chystá další
Kamencové jezero se těší na letošní sezonu: láká na novinky a chystá další
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Kamencové jezero se těší na letošní sezonu: láká na novinky a chystá další

Vydáno 15. května 2021
Opravené venkovní sprchy, zrekonstruovaná převlékárna, doplněné schody na molech a spousta dalšího. Kamencové jezero před sezonou opět zainvestovalo do oprav v areálu a je se všemi novinkami připravené přivítat první letošní návštěvníky. Musí však stejně jako loni počkat, až otevření koupališť povolí vláda.
kamencové jezeroNa první pohled nejviditelnější novinkou je u Kamencového jezera zřejmě rekonstrukce starých převlékacích kabin, které kdysi sloužily jako společná převlékárna pro muže i ženy. Teď je z nich 38 samostatných kabinek a jedna velká šatna pro početnější skupiny, například příměstské tábory nebo sportovní kolektivy.

U dvou bočních mol Kamencového jezera co nejdříve přibudou schody s madlem pro snazší vstup do vody a z ní. To ocení hlavně starší návštěvníci, pro které lezení po žebříku není vždy úplně pohodlné. Opravený je nástup na hlavní molo, nájezd pro kočárky a vozíčkáře u pokladny z ulice Přemyslova a došlo také na venkovní sprchy, které se občas zasekávaly nebo protékaly. Pro hosty v kempu je pak připravená úschovna kol včetně nabíječky na elektrokola.

kamencové jezeroBěhem loňské sezony se hojně diskutovalo o výšce vodní hladiny, která v jezeře klesla na historické minimum. Jezero, které je světově unikátní specifickým složením vody, totiž nemá žádný přítok. Na letošní sezonu ale bude vody dost. Přes zimu přibylo v jezeře přes dvacet centimetrů vody, takže je na stejné úrovni, s jakou byla zahájena loňská sezóna. A ještě se plánuje dopustit dalších dvacet centimetrů z přivaděče. V budoucnu chce město do jezera dostat dešťovou vodu i ze střech a parkovacích ploch přilehlého kulturně-sportovního areálu.


Jezero je připraveno na otevření, ceny zůstanou stejné

kamencové jezeroBěžně Kamencové jezero zahajuje sezonu 1. května, letos to bude opět později. S otevřením zřejmě budou spojená jistá omezení, ale chomutovské jezero je dobře připravené. U vstupů i na toaletách jsou bezdotykové dávkovače dezinfekce, recepce je vybavená přepážkami, chatky i toalety budou během provozu stejně jako loni pravidelně dezinfikovány.

Ceník vstupného vedení Kamencového jezera nijak neměnilo. Jednotlivé vstupné bude za padesát korun, permanentní vstupenka pak za 500 pro děti a seniory, za 700 pro dospělé. Pronájem kabinek také zůstává na ceně mezi 400 až 700 korun. Stávající nájemníci budou mít po otevření areálu celý měsíc na to, aby si pronájem své převlékací kabinky obnovili.


Nová parkoviště, fontána i pěší zóna

kamencové jezeroA jaké se chystají novinky na příští sezónu? Do roku 2022 vznikne u jezera nová parkovací plocha se 143 stáními, novým prvkem bude také fontána. Dojde k vybudování zcela nového vstupního objektu s pokladnou a zázemím pro návštěvníky, ten bude společný i pro vstup do sousedního letního kina. Návštěvníci tam budou mít také k dispozici uzamykatelné kóje pro jízdní kola.

Výraznou proměnu čeká letos také vstup v Mostecké ulici, kde bude vystavěn nový vstupní objekt do kempu, který se v této části jezera nachází a vznikne tu nová pěší zóna. Začátek stavebních prací je naplánován na druhou polovinu roku 2021.
Kamencové jezero Chomutov

Kamencové jezero Chomutov

V létě je lákadlem pro všechny návštěvníky z Chomutova, celé České republiky a pro turisty z celého světa. Kamencové jezero je jediné na světě. Jezero vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m.

Chomutov

Chomutov

Při pohledu do krajiny zbrázděné povrchovými uhelnými doly si možná Chomutov představíte jako typické průmyslové město, ale skutečnost vás mile překvapí. Má pěkné historické centrum se zámkem a muzeem, oblíbeným cílem výletů je také zoopark a Kamencové jezero, jediné svého druhu na světě.

Kamencové jezero v Chomutově - jediné kamencové jezero na světě

Kamencové jezero v Chomutově - jediné kamencové jezero na světě

V Chomutově najdete jediné kamencové jezero na světě - vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Obsah kamence ve vodě brání růstu vodních řas a sinic, proto je koupání garantováno po celou letní sezonu.

#světovéČesko a Kamencové jezero v Chomutově - mrtvá voda, která léčí

#světovéČesko a Kamencové jezero v Chomutově - mrtvá voda, která léčí

Kamencové jezero patří k plošně největším jezerům v České republice. Jako přírodní útvar je jak v Čechách, tak i na světě jedinečné. Zdejší voda je opravdovým unikátem, díky vysokému obsahu kamence ve vodě činí z jezera malé Mrtvé moře. Vysoký obsah kamence zabraňuje růstu řas a sinic. Kromě přírodního koupaliště s upravenými plážemi zde najdete také velké plovoucí molo. K dispozici je volejbalové a basketbalové hřiště, stůl na ping pong, minigolf a půjčovna pramic, šlapadel a paddleboardů.