Úvod > Aktuality > Jizerským horám i v létě dominuje Ještěd
Jizerským horám i v létě dominuje Ještěd
"> "> "> ">
Zážitky

Jizerským horám i v létě dominuje Ještěd

  • Vydáno7. července 2022
Chystáte se vyrazit během horkých letních dnů na hory? Perlou Jizerských hor je vrchol Ještěd s výhledem na Liberec a široké okolí. Skiareál nabízí široké spektrum zábavných aktivit pro dospělé i děti. Novinkou jsou terénní tříkolky, naučné stezky, vzduchová trampolína nebo dětské hřiště jen pár kroků od infocentra. V rámci ubytování ve vybraných hotelech máte navíc jízdenky na lanovky zdarma. Letos nabízí návštěvníkům spoustu novinek. Letos poprvé můžete na Ještědu vyzkoušet tři nové originální stezky formou interaktivní venkovní hry pod názvem Skryté příběhy, díky kterým budete moct cestovat v čase a svůj rodinný výlet proměníte v neobyčejné dobrodružství.
V provozu jsou na Ještědu nově také terénní tříkolky a zapůjčit si můžete i unikátní koloběžky, které jsou vhodné pro krosovou jízdu v terénu a poznávání okolní ještědské přírody po doporučených trasách. Obě atrakce nabízí skiareál i ve výhodném balíčku v kombinaci s jízdným na lanovku Skalka. Nenechte si ujít ani Ještěd bikepark, cyklostezky, turistické trasy a pokud máte děti, tak je vezměte do Fun Zone nedaleko infocentra. V nové odpočinkové zóně si užije opravdu celá rodina. Pro malé i větší děti skiareál vybudoval nové letní hřiště s herními prvky a skluzavkami, užít si můžete i vzduchovou trampolínu. Vše je přitom přímo na dohled nové letní terasy u Aprés-ski baru Nová Skalka s širokou nabídkou osvěžujících drinků.

Užijte si vyhlídkovou jízdu sedačkovou lanovkou Skalka, která vás vyveze na ještědský hřeben, odkud už jen coby kamenem dohodil na Ještědský vysílač. Skalka bude v letních měsících v provozu každý den. Jezdit bude v půlhodinových intervalech od 9 do 17 hodin. Kromě toho, že lanovka nabídne opravdu nádherný výhled na Ještědský vysílač z neokoukané perspektivy, na Liberec, Bedřichov nebo Krkonoše, tak je zároveň ideálním výchozím bodem k dalším aktivitám v okolí.

V rámci ubytování ve vybraných hotelech máte navíc možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovku zcela zdarma.
Aquapark Babylon v Liberci

Aquapark Babylon v Liberci

Přijďte si užít zábavu do nově zrekonstruovaného Aquaparku ve stylu příběhů Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů.

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času jak v zimě tak v létě. Skareál je vhodný pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo Bistro.

Bikepark Ještěd

Bikepark Ještěd

Bikepark Ještěd nabízí bikerům čtyři tratě různých obtížností. Všechny najdete v těsné blízkosti sedačkové lanovky Skalka, která vás nahoru pohodlně vyveze i s koly v průběhu celé letní sezóny. Přeprava kol je zdarma.

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci prošlo mezi lety 2018 až 2020 nákladnou rekonstrukcí. Návštěvníkům se jeho zrekonstruované prostory, a nové moderní expozice otevřely začátkem roku 2021. Naleznete zde nové expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea.

Golfový areál Ještěd

Golfový areál Ještěd

Přijeďte za golfem i relaxem do malebného Podještědí. Hřiště se nachází na úpatí Ještědu a nabízí jedinečnou atmosféru daleko od jakéhokoliv ruchu.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl