Úvod > Aktuality > Již tuto sobotu projde Děčínem masopustní průvod ze zoo na zámek
Již tuto sobotu projde Decínem masopustní pruvod ze zoo na zámek
"> Již tuto sobotu projde Decínem masopustní pruvod ze zoo na zámek "> Chybet nebude ani veselý pruvod masek mestem ">  Do souteže O nejchutnejší koblihu se muže prihlásit každý
Zážitky

Již tuto sobotu projde Děčínem masopustní průvod ze zoo na zámek

  • Vydáno11. února 2015
Sobotní odpoledne bude v Děčíně patřit masopustnímu veselí. Na společnou akci zve návštěvníky děčínská zoologická zahrada a Zámek Děčín. Oblíbená akce je i letos spojená se soutěží O nejchutnější masopustní koblihu, která proběhne na půdě zoologické zahrady, stejně tak jako soutěž O nejhezčí masku. Chybět nebude ani veselý průvod masek městem.
masopust DěčínAkce startuje v sobotu 14. února ve 14 hodin v areálu Zoo Děčín. Do soutěže O nejchutnější koblihu se může přihlásit každý, kdo se nebojí zadělat těsto. Stačí v den konání akce přinést do zoo 3 kusy koblih shodné náplně a předat je na pokladně zoo. Soutěžní koblihy bude hodnotit odborná porota složená nejen z pracovníků zoo, ale také z řad veřejnosti. Pro výherce jsou připraveny zajímavé ceny. Kdo přijde v sobotu 14. února do děčínské zoo v masce, ten se může zapojit do soutěže o nejoriginálnější masopustní převlek. Cena pro vítěze je velmi netradiční – jízda na oslu v čele masopustního průvodu na zámek.

Masopustní průvod DěčínSamotný masopustní průvod vyjde ze zoologické zahrady v 15:30 hodin a slavnostně jej povolí ředitelka zoo. Po cestě čeká návštěvníky hned několik zastávek se zajímavým programem. První bude u Domu dětí a mládeže, další u Expozice Rajské ostrovy, na nábřeží, u Kavárny na schodech, Restaurace Radnice, Restaurace U Růžové zahrady a také oblíbeného Bubble tea. Na poslední zastávce v Křížové ulici dojde k předání basy zástupcům Kozí dráhy, která pořádá Masopust o den později a která se v neděli postará o její pochování a tím zahájení půstu. O pravé masopustní veselí se během odpoledne postará folklorní soubor Jirkovák a také flašinetář.

Po příchodu průvodu na zámek bude následovat další kulturní program, ve kterém nebude chybět tzv. soud s medvědem, příjemná hudba nebo pohádka pro děti. Program na zámku začíná v 17 hodin. Kdo se bude chtít zúčastnit celého programu, ten může využít zvýhodněného vstupného na obě místa. Lze si však zaplatit i jen program pouze v zoo nebo pouze na zámku
Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Kozí dráha – vlakem malebnou krajinou z Děčína do Telnice

Kozí dráha – vlakem malebnou krajinou z Děčína do Telnice

Města a obce Děčín, Jílové, Libouchec, Telnice, Krupku, Novosedlice a Oldřichov u Duchcova propojují koleje již od roku 1871. Dlouhá historie nic neubrala na kráse a regionální důležitosti trati, kterou již naši prapraprarodičové nazvali "Kozí dráha".