!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Jihočeské vyhlídky do vašeho obýváku - nenechte si ujít sérii živých přenosů
Jihočeské vyhlídky do vašeho obýváku - nenechte si ujít sérii živých přenosů
">
Životní styl

Jihočeské vyhlídky do vašeho obýváku - nenechte si ujít sérii živých přenosů

Vydáno 10. dubna 2020
Sérii živých přenosů z oblíbených jihočeských vyhlídek připravilo Budějovicko s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. Výhled do krajiny a pozitivní energii tak můžete v době řádění koronaviru vpustit do svého obýváku prostřednictvím sociálních sítí.
jccrV posledních týdnech nouzového stavu se celá řada činností přesunula do virtuálního světa. Zaměstnanci pracují z domova, porady a konference se odehrávají v on-line světě. Na tuto situaci zareagovala i destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko, která ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu spustila na sociální síti Facebook sérii živých vysílání nazvanou Jihočeské vyhlídky online. Videa přenášená v reálném čase tak můžete sledovat na Facebooku Jižní Čechy, kde je marketéři z Budějovicka plánují dopředu.

lipno jezerní vyhlídkaCelá řada lidí tráví v těchto dnech čas doma, ať už s dětmi, nebo v home office a ne každý má možnost vyrazit snadno do přírody. Proto se Jihočeši rozhodli, že jim oblíbené výhledy ze svého regionu zprostředkují alespoň virtuálně a skrze živé vysílání pošlou trochu pozitivní energie.

Plánovanou sérii odstartovalo středeční vysílání z vyhlídky Baba u Purkarce a pokračuje v pátek z Lipenska. Vysílá se 30 minut a je to takový slow TV styl, jako kdybyste se v přírodě posadili a kochali se výhledem. Posílání pozitivní energie však není to nejdůležitější, co destinační management v tuto chvíli řeší. Jihočeská centrála cestovního ruchu i Českobudějovicko-Hlubocko z. s. pracují na přípravě mechanismů, které po skončení nouzového stavu opět nastartují cestovní ruch v jižních Čechách.

 
Vyhlídka Baba u Purkarce

Vyhlídka Baba u Purkarce

Baba je přírodní památka přibližně dva kilometry severně od Hluboké nad Vltavou, na levém břehu Vltavy. Vyhlídka Baba se stala velmi oblíbeným místem na Budějovicku pro všechny lidi, kteří se chtějí „pokochat“ krásným a uklidňujícím pohledem.

Jezerní vyhlídka Horní Planá

Jezerní vyhlídka Horní Planá

Dřevěná rozhledna asi půl kilometru od Horní Plané stojí v nadmořské výšce 800 m n. m. A že se jedná o mini rozhlednu, dokazují její rozměry – vysoká je celkem 9 metrů a na vyhlídkovou plošinu ve výšce 5 metrů vede pouhých 21 schodů.