Úvod > Aktuality > Jezdcům na vozítku segway se Praha uzavírá
Jezdcům na vozítku segway se Praha uzavírá
">
Letní sporty

Jezdcům na vozítku segway se Praha uzavírá

  • Vydáno8. srpna 2016
Milovníci jízdy na segwayi se budou muset s centrem Prahy rozloučit. Od poloviny sprna 2016 vyjde v platnost nařízení o zákazu segwayů téměř ve všech městských částech, které jsou ve starém centru města nebo k němu přiléhají. Jedinou výjimku bude tvořit Praha 6. První zákazové značky by se v centru metropole měly objevit 1. září. Městská policie bude podle magistrátu do té doby turisty informovat, že se dopouštějí přestupku.
SegwayZákaz segwayů na území Prahy bude ještě přísnější. Rada hlavního města schválila vyhlášku, kterou rozšiřuje velikost území, kde bude jízda na segwayích zakázána, a to nejen na chodnících a cyklostezkách, ale i na vozovkách. Praha tak reaguje na připomínky, které obdržela od jednotlivých městských částí a Městské policie.

Původně měl být zákaz jízdy na segwayích vyhlášen v podstatě jen na území Pražské památkové rezervace, ale ozvaly se i další městské části s tím, že si také segwaye nepřejí provoz vozítek na svém území. Segweyáři se tedy budou muset rozloučit s oblastí Prahy 1, 2, 3, 4, 7 a 8. Současně byl akceptován návrh Prahy 6, která nesouhlasila s návrhem nařízení a byla tedy ze "zakázaného území" vyjmuta.
 

Kde a kdy bude provoz segwayů zakázán?

Segway v centruZákaz jízdy na seqwayích začne platit od první poloviny srpna. S instalací značek informujících o zákazu se počítá do 1. září. Městská policie bude do té doby turisty informovat, že se dopouštějí přestupku, mimo jiné také ve vydávaných cizojazyčných brožurách. Na provoz vozítek, která si na cesty po památkách půjčují většinou turisté, si dlouhodobě stěžovali občané a radnice Prahy 1.

Na dvoukolových elektrických vozítkách již nebude možné projet Stromovku (na území Prahy 7), všechna pražská nábřeží od Stromovky po Modřany, Hradčany, Staré Město, Nové Město, Žižkov, část Vinohrad, Vyšehrad, Karlín, Libeň, Holešovice, Letnou, Smíchov a v Praze 4 Nusle, Michle, Vršovice, Modřany, Krč a Spořilov.