Úvod > Aktuality > Žluté lázně otevřou dětský koutek a oslaví den dětí
Zážitky

Žluté lázně otevřou dětský koutek a oslaví den dětí

Podolský areál Žluté lázně nabízí sportovní vyžití, koncerty a kulturní akce, letní kino, i pikniky. Letos nově otevírá dětský koutek, kde mohou děti využít kromě herních prvků také brouzdaliště se slanou vodou. Slavit se ve Žlutých lázních bude také den dětí a to v neděli 28. května. Dětský den začne v půl druhé odpoledne a potrvá do šesti hodin večer.
Malé oslavence pobaví dětská skupina Zlobidla s.r.o., vystoupí také děti z Top Dance Prague, klubu irských tanců Rinceorí a přijde Bára Ladrová s kamarády, která předvede show plnou zábavy.

Ti, kteří rádi soutěží se mohou zapojit do pohádkové stezky a vyzkoušet si nejrůznější aktivity. Kdo celou stezku projde a splní všechny úkoly, může se zařadit do slosování o hodnotné ceny. Pro všechny návštěvníky je také připravená samostatná sportovní zóna.

Za hezkého počasí můžete s dětmi strávit ve Žlutých lázních celý pohodový den. Dětské hřiště nabízí nejedno dobrodružství pro dětské hry a fantazii, kolem se nachází občerstvení všeho druhu. K letnímu dni patří nanuky, zmrzliny i osvěžující nápoje. Dětem určitě udělá radost jízda na šlapadle, větší děti si s vámi zahrají badminton, petanque, stolní tenis či kroket. Novinkou letošní sezony je dětské brouzdaliště se slanou vodou. Na děti myslí Žluté lázně i v kulturním programu, kromě dětského dne 28. května se zde koná 1. července Festival Bambule
Žluté lázně čeká pestrá sezóna navzdory stavbě Dvoreckého mostu

Žluté lázně čeká pestrá sezóna navzdory stavbě Dvoreckého mostu

Areál Žluté lázně v pražském Podolí otevřel brány a přivítal svou 113. sezónu. I letos se v tomto oblíbeném sportovně – rekreačním prostoru můžete těšit na léto plné koncertů, kulturních a sportovních akcí i zajímavých událostí. Chybět nebude letní kino, akce pro děti, půjčovna plavidel pro vodní sporty, beachvolejbalové kurty, dětský koutek se slanou vodou i občerstvení s pestrou nabídkou. Otevřeno bude jako každý rok od května do září.

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně, místo, kde se snoubí relaxace, sport, kultura a gastronomie.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním na víkend 7. a 8. října 2023.
Praha | Zážitky

České značky: mýdla, krémy, balzámy, svíčky a oleje značky Manufaktura

Manufaktura je kosmetika inspirovaná českou tradicí a přírodou, plná ruční práce a příběhů. Z lahviček s tělovými mléky, sprchovými gely, krémy, oleji, šampony a balzámy voní okvětní lístky růží, meruňky, sedmikrásky, lesní ovoce i pivo. Podobně to voní i v prodejnách Manufaktury, které lákají svou pohodovou atmosférou. I díky nim Manufaktura patří mezi nejoblíbenější české společnosti.
Praha | Zážitky

Trojská botanická zahrada připravuje oblíbenou výstavu dýní – návštěvníky zavede do Asie

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje oblíbenou přehlídku dýní a dýňových aranžmá. Letošní výstava zavede návštěvníky na nezapomenutelnou cestu do Asie. Dýňové dekorace, které připraví studenti České zahradnické akademie Mělník, připomenou kulturu různých koutů tohoto kontinentu. Přehlídku plodů všech barev, velikostí a tvarů doprovodí interaktivní prvky a hry s dýněmi. Na výstavě, která se koná od 13. do 31. října, se představí i gigantická dýně.
Praha | Příroda

Zoo Praha slaví 92. narozeniny

Již 92 let uplyne ve čtvrtek 28. září od prvního otevření Zoo Praha. Zoologická zahrada zve na státní svátek své příznivce na komentovaná krmení, do Údolí slonů, Rezervace Dja, kde proběhne křest půlročního mláděte kočkodana Brazzova i na výstavu Významné odchovy Zoo Praha.
Praha | Příroda

Závod Přes tři pražské jezy nabídne atraktivní podívanou u Vyšehradu, Národního divadla i Karlova mostu

Již 80 let se každoročně na jeden jediný den otevírají vodákům hned 3 pražské jezy v rámci závodu "Napříč Prahou – přes tři jezy". Ve čtvrtek 28. 9. 2023 tak zaplní tok Vltavy v historickém centru Prahy pramice, kanoe či kajaky skautů, skautek a ostatních závodníků. Divácky atraktivní propustí Staroměstského jezu pod Karlovým mostem bude hlavní závod projíždět mezi 10:00 a 12:00 hodin. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice. Letos se všichni vodáčtí nadšenci mohou těšit i na volné splutí.
Praha | Letní sporty

Úřad vlády ČR otevře Strakovu akademii – v zahradě si prohlédnete vládní vozy

Strakova akademie není po většinu roku přístupná veřejnosti. Prozkoumat její nejrůznější zákoutí je tak velmi vzácnou příležitostí. A právě takovou možnost budou mít návštěvníci ve čtvrtek 28. září 2023, kdy se uskuteční první letošní den otevřených dveří v sídle vlády. Ve stejný den dojde také k zahájení výstavy historických automobilů na zahradě Strakovy akademie, jimiž v minulosti jezdili ústavní činitelé.
Praha | Památky

Věda a historie není nuda: roky 1419, 1483 a 1618 a tři pražské defenestrace

Defenestrace neboli vyhození z okna: to je rychlý způsob, jak se zbavit nepohodlných osob i symbolický trest. Ve středověku a raném novověku nebyly v Evropě nijak výjimečné, přesto se překvapivě nejčastěji používaly v Praze. Pojďme si v seriálu Věda a historie není nuda udělat jasno v tom, kolik jich vlastně bylo, co bylo jejich příčinou a k čemu vedly.
Praha | Památky

Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Předposlední zářijovou sobotu 23. 9. 2023 přijdete všem těmto a i dalším otázkám na kloub v areálu Svatováclavské vinice a Richterovy vily na Pražském hradě.
Praha | Gurmánská turistika