Úvod > Aktuality > Žluté lázně čeká pestrá sezóna navzdory stavbě Dvoreckého mostu
Zážitky

Žluté lázně čeká pestrá sezóna navzdory stavbě Dvoreckého mostu

  • Vydáno11. května 2023
Areál Žluté lázně v pražském Podolí otevřel brány a přivítal svou 113. sezónu. I letos se v tomto oblíbeném sportovně – rekreačním prostoru můžete těšit na léto plné koncertů, kulturních a sportovních akcí i zajímavých událostí. Chybět nebude letní kino, akce pro děti, půjčovna plavidel pro vodní sporty, beachvolejbalové kurty, dětský koutek se slanou vodou i občerstvení s pestrou nabídkou. Otevřeno bude jako každý rok od května do září.

Hokejová FUN Zóna již od pátku ve Žlutých lázních

Již tento pátek 12. května mohou přijít fanoušci hokeje poprvé fandit zápasům Mistrovství světa v Rize, kde čeští hokejisté obhajují loňské bronzové medaile. První zápas se Slovenskem se bude promítat v prostoru stanu za Tančírnou od 15.20. Tam bude také pokračovat po celou dobu mistrovství FUN Zóna, kde budou organizátoři promítat vybrané zápasy.
 

Kino ve Žlutých lázních ve znamení premiér i kultovních filmů

Od začátku května si přijdou na své také milovníci filmů, kteří mohou dorazit do Žlutých lázní každý týden. Letní kino nabídne na malé louce aktuální snímky, které jsou právě v kinech i kultovní filmy, které mají diváci rádi pod širým nebem s drinkem v ruce. Promítání začíná vždy po setmění, zhruba ve 21 hodin. Vstupné je 150 korun. V květnu nabídnou Žluté lázně snímky Buď chlap (9. 5.), Tři mušketýři: D´Artagnan (16. 5.), Život pro samouky (23. 5.) a Prázdniny v Římě (30. 5.).
 

Zpestřete si teplý den projížďkou na vodě

Areál Žluté lázně nabízí pestré sportovní vyžití. Kromě oblíbených beachvolejbalových kurtů a stolů na pingpong si získaly oblibu také sporty přímo na Vltavě. K zapůjčení připravili provozovatelé paddleboardy, megaboardy, šlapadla nebo kajaky. Na své první letošní vodní oslavy a setkání čeká také party vor. Do Žlutých lázní se také vrací Pražský festival Dračích lodí. Zajímavá podívaná se bude konat od 13. do 14. května.
 

My Kind of Summer - Hudební léto ve Žlutých lázních

Žluté lázně čeká hudební léto. V rámci série My Kind of Summer vystoupí během června a prázdnin v areálu několik interpretů, kteří přinesou atmosféru velkých zahraničních prestižních festivalů. V neděli 28. června to budou britští Foals, kteří si z Brit Awards hned dvakrát odnesli cenu pro nejlepší kapelu. Aktuální nahrávku Life Is Yours (2022) představili svým fanouškům přímo z hlavní stage festivalu Glastonbury a jejich odvážný indie rock s prvky math rocku a atmosférického postrocku bude znít i Žlutými lázněmi. V úterý 11. července vystoupí na pódiu na břehu Vltavy britský hudebník Ben Howard. Držitel dvou prestižních cen Brit Awards představí ve Žlutých lázních společně se svou kapelou aktuální album Collections from the Whiteout, které produkoval Aaron Dessner z The National. Atmosférické skladby z novinky doplní jeho romantické hity jako Only Love nebo Keep Your Head Up. V úterý 8. srpna zahraje fanouškům chytlavý písničkář Zachary Dess neboli Two Feet. Na konci prázdnin, 25. srpna, pak britský hudebník Conor Maynard, který se díky TikToku stal jedním z nejsledovanějších indiepopových umělců posledních let. V rámci své letní tour přijede také poprvé do České republiky, kde v pražských Žlutých lázních představí své největší hity.


Další společenské a sportovní akce ve Žlutých lázních

Areál žluté lázně nabídne v sezóně také mnoho dalších akcí. Zájemci se mohou přijít seznámit s novým protějškem na akci Speed dating (11.5., 7. 6.), přijít si zaběhat na Fun&Run (21.5.), vyzkoušet si oblíbený hospodský kvíz (29.5.), navštívit pravidelné kurzy meditace Vipassana, v Tančírně stand-up comedy Na stojáka (20. 6., 13. 7. a 23. 8.), nebo si užít dětský den 28. května, který přinese zajímavý program a spoustu zábavy. A ti nejmenší se mohou těšit na Festival Bambule, kde si děti mohou vyzkoušet řadu sportů a setkat se s olympijskými vítězi.


 

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně, místo, kde se snoubí relaxace, sport, kultura a gastronomie.

Další aktuality

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos však meterologická zima startuje zostra a arktické vzdušné proudy nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Kam se za sněhovými radovánkami vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
Praha | Zimní sporty

Kde si v Praze zasportovat? Tipy na sportovní centra a indoorové sporty

Nevíte kam si jít v Praze zasportovat? Inspirujte se našimi tipy, které vám prozradí, kde najít dobré posilovny, sportovní centra, lezecké stěny anebo plavecké bazény. Moderně zařízené prostory s kvalitním sportovním vybavením vám umožní aktivní odpočinek, zábavu a relaxaci na špičkové úrovni.
Praha | Životní styl

Kam s dětmi do divadla v Praze? Vyberte si z tipů, kam na představení pro děti

Venku je zimní nevlídno, které nepřeje dlouhým vycházkám. Proto přinášíme pár tipů, kde se s dětmi v teple a suchu pobavíte a rozhodně se nebudete nudit. Inspirujte se a vydejte se s celou rodinou za kulturou na veselá představení do divadel i divadélek nejen pro děti.
Praha | Kultura

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již devatenáctiletou tradici mají vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 2. a 3. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Kultura

Sáňkování v Praze: Petřín, Riegrovy sady i terény na okraji města

Když v Praze napadne dostatek sněhu na to, aby se dalo sáňkovat, je to skoro příležitost pro slavnostní oblečení a oslavné fanfáry. Letos se zima konečně vydařila a ani portál Kudy z nudy na nic nečeká: zkrátka přinášíme pár tipů, kde si v zimních dnech nejlíp zajezdíte na bobech a sáňkách.
Praha | Zimní sporty

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.12. – 3.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy Prahou a okolím – Čertohráček, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Advent na Hamousově statku. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou největšími trhy v České republice, začnou už v sobotu 2. prosince. Svým návštěvníkům nabídnou pochutiny zejména z českých zdrojů, především pak svařené víno z ryze moravských hroznů odrůdy svatovavřinecké a české klobásy. Ve stáncích nebudou chybět vánoční ozdoby z dílen z celé země a atmosféru doladí tradiční zvyky a pestrý program. Vánoční trhy, které potrvají do 6. ledna 2024, se zaměří na ekologii. Ozdoby na stromě vyrobí dekoratéři z recyklovaného materiálu, návštěvníci budou konzumovat z plně rozložitelných kelímků, příborů a brček a objeví se také sběrače na kelímky.
Praha | Zážitky

Užijte si Vánoční trhy v centru i na okraji Prahy

Oblíbené vánoční trhy v Praze zvou všechny milovníky Vánoc a pohodové atmosféry a vánočních vůní na šálek svařeného vína, horké čokolády, velký výběr dekorací a dárečků, které si zde můžete po celou dobu adventu pořídit. Radost vám udělají nazdobené stromky, rozzářené ozdoby a kulturní program. Některé vánoční trhy v Praze začaly již minulý týden, ty větší se otevřou nyní a potrvají mnohdy až do 6. ledna 2024.
Praha | Zážitky