Úvod > Aktuality > Žluté lázně zahajují sezonu – letos zazáří v bílé barvě
Žluté lázně zahajují sezonu - letos zazáří v bílé barvě
">
Zážitky

Žluté lázně zahajují sezonu – letos zazáří v bílé barvě

  • Vydáno24. dubna 2016
Žluté lázně v pražském Podolí – podle hodnocení americké zpravodajské stanice CNN jedna z deseti nejhezčích městských pláží Evropy – se pro sezónu 2016 oblékne do přímořského hávu. Typickou žlutou barvu tak poprvé nahradí dominantní bílá, která navodí v celém areálu atmosféru přímořských letovisek. Rozsáhlá rekonstrukce a nové prvky nabídnou v lázních více zastřešených ploch pro posezení i živé koncerty, pestrý program oblíbeného letního kina, desítky sportovních, společenských i charitativních akcí i první venkovní „barbarské“ fitness. Hlavní sezóna ve Žlutých lázních začíná tradičně 30. dubna celoareálovým Čarodějnickým odpolednem.
Žluté lázněAreál Žluté lázně zaznamenává v letošním roce výraznou vizuální změnu. Jejím cílem je podpořit dojem přímořského letoviska, kde se všichni mohou bavit i relaxovat. Výrazným vizuálním efektem je dominantní bílá barva v areálu. Rozšíření se dočkal uzavřený prostor Tančírny a její terasa, nové zastínění i povrch dostala terasa Blue Burger Baru a děti získaly ve svém koutku nové velké pískoviště. Změna se nejvíc dotkla středové vstupní části lázní a rekonstrukcí prošla velká terasa u občerstvení. Rozšířilo se schodiště u vstupu do areálu, které je díky tomu bezpečnější. Nové, tři metry široké mramorové schodiště, které nahradilo dvě betonová ze šedesátých let, se okamžitě stalo dominantou. Navazuje na původní architektonicko-urbanistický koncept z roku 2004 a kamennou žulovou cestičkou pokračuje k travnaté pláži.
 

Do nové sezony s kouzly i Věrou Martinovou

Věra martinováTřímetrová vatra, kterou organizátoři v sobotu 30. dubna slavnostně zapálí v 18 hodin i několik dalších ohňů v areálu Žluté lázně zahájí letošní sezónu i oslavu čarodějnic. Tradiční akce s opékáním buřtů začne od 14 hodin odpoledním programem pro děti, které se mohou těšit na čarodějnickou show i tematické výtvarné dílničky. Na nejmenší návštěvníky čekají spousty soutěží, malování na obličej, nebo živý koncert Blue Gigi v dětském koutku. Dominantou scény bude čarodějnická sluj z klacků, rákosu a látek, kde bydlí čarodějnice Holina. Ta bude všechny malé kouzelníky učit svému umění. Chybět nebudou plápolající ohně, hadi, pavouci, myši a netopýři. Na děti čeká také čarodějnický kuchařský koutek, škola jízdy na koštěti, divadelní soutěž „Kouzelná pilule“, proskakování ohnivou obručí, výroba kouzelného talismanu a pro ty statečnější i trubka odvahy.

Hlavním bodem podvečerního programu je koncert královny české country Věry Martinové s kapelou, který začne v 18.30 hodin na velkém pódiu umístěném na travnaté pláži. Na pódiu se pak vystřídají špičky dancehallové a reggae scény Cocoman a Dr. Kary s Wildou Pandou. Za mixážním pultem roztančí návštěvníky DJ Poeta. Afterparty uzavře večer v Tančírně.
 

Na co dalšího se můžete těšit v nové sezoně?

Dračí loďV tomto roce vás ve Žlutých lázních čeká mnoho hudebních, kulturních, společenských i sportovních akcí včetně fotbalové zóny pro fanoušky v průběhu celého mistrovství Evropy a s ním spojeným doprovodným programem.

V průběhu letní sezóny se příznivci živých koncertů mohou těšit na pravidelná vystoupení českých rockových legend v seriálu koncertů Rock on the Water, která se budou konat v Tančírně. Koncerty budou jedenkrát týdně v období od 10. července.

Kompletně zrekonstruovaný plážový bar Lucky Place nabídne každý den party napříč různými styly taneční hudby. Mimořádné pozornosti se jistě budou těšit velké koncerty a hudební produkce na travnaté pláži: 26. května vystoupí v areálu tradiční host, kapela Monkey Business, 22. srpna jihoafrická rap-rave skupina Die Antwoord, jejíž koncert aspiruje na hudební událost léta. Sezónu zpestří oblíbené společenské, sportovní a veřejné projekty jako je Festival dračích lodí (13. – 15. 5. 2016), nebo pochod Kočárky Prahou (25. 5. 2016). Pravidelnou součástí pátečních večerů v Tančírně budou i taneční a poslechové diskotéky. Chybět nebude ani show Na stojáka, která loni lámala rekordy návštěvnosti. Díky rozšířené kapacitě může nyní vystoupení oblíbených komiků zhlédnout až 450 diváků.
 

První „barbarské“ workout-fitness pod širým nebem

FitnessV zadní části areálu v sousedství Blue Burger Baru a parkoviště vzniká první profesionální „barbarský workout fitness park“ v Praze. Na speciálních strojích zde budou probíhat tři různé typy tréninku – strongman, phisique a bojové sporty. Projekt je úzce spojený se skupinou The Barbarians zpěváka Bena Cristovaa.

Zájemci se mohou dvakrát denně ráno a večer účastnit regulovaného tréninku, kde jim trenéři a instruktoři The Barbarians poradí se správným typem cvičení a formováním postavy. Samozřejmostí budou pravidelné doprovodné programy – soutěže, ukázky i seznámení se sporty, kterým se „Barbaři“ věnují.


Světýlka na hladině a víc sportovních možností

V nadcházející sezóně bude rozšířena i nabídka služeb sportcentra. Kromě tradičních, kterými je půjčovna in-line bruslí, designových kol Beach Cruisers i různého sportovního náčiní pro hry na pláži, budou nově k zapůjčení také sety na pískoviště pro děti nebo šlapadla a paddleboardy s nočním osvětlením. Stále rostoucí zájem o stolní tenis ve Žlutých lázních je důvodem rozšíření kapacity o další tři nové hrací stoly. Zájemcům o tuto hru je tedy k dispozici šest hracích stolů.
 

Žluté lázně fandí fotbalu – při EURO 2016 zde vznikne fan zóna

FotbalOd 10. června do 10. července se stanou Žluté lázně centrem všech fanoušků fotbalu. Oficiální fan zóna fotbalového EURO 2016 nabídne příznivcům, kteří nepocestují do Francie, unikátní příležitost vychutnat si společně atmosféru fotbalového vrcholu letošního roku. Fan zóna nabídne nejen moderované velkoplošné projekce všech zápasů šampionátu, ale také bohatý doprovodný program. Na fanoušky zde čekají atraktivní hudební vystoupení, doprovodné soutěže a aktivity, fotbalové turnaje i fotbalová školka, setkání s českými fotbalovými internacionály a mnoho dalších akcí.
Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.