Úvod > Aktuality > Jaké novinky připravily pro lyžaře Orlické hory?
Jaké novinky připravily pro lyžaře Orlické hory?
">
Zážitky

Jaké novinky připravily pro lyžaře Orlické hory?

  • Vydáno22. listopadu 2011
Přestože Orlické hory se neřadí k těm nejrozlehlejším, co se týče počtu sjezdovek, patří k velice oblíbeným. A co zde pro své návštěvníky připravili nového? Inspirujte se u nás.
Skipark Červená Voda byl sice otevřen teprve v loňském roce, ale už za první sezónu si získal mnoho příznivců. Nejdelší sjezdovka Orlických hor a vyhřívaná 4sedačková lanovka – to je jen pár lákadel z loňského roku. Letos se ve středisku podařilo vylepšit lanovku tzv. bublinami, takže při cestě na kopec už nemusíte mrznout. I o nejmenší ratolesti tu bude skvěle postaráno – vznikl zde dětský lyžařský park s lyžařským kolotočem, vlekem s teleskopickými unašeči a snowtubingem. Ve středisku si můžete od letošní zimy také změřit svou lyžařskou rychlost prostřednictvím instalovaných radarů.

Také Říčky v Orlických horách připravily na zimu pár novinek, které opět o něco zlepší pobyt ve středisku. Pro letošní zimní sezónu zůstávají ceny ve Ski centru nezměněny. Novinkou jsou zlevněné časové jízdenky pro děti, rodiny s dětmi, seniory a slevy pro školní kurzy. Jako další novinky můžeme uvést přibližovací vlek z horního parkoviště, který pomůže návštěvníkům zdolat přístupovou komunikaci téměř až k pokladnám a dále pak v dolní části upravený průsek pod lanovou dráhou, kde bude při dostatku sněhu připravena crossová trať.

 
Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

V Orlických horách byl vybudován Ski areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál navazuje na sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. Celková délka sjezdových tratí je 4440 metrů a najdete tu nejdelší sjezdovku Orlických hor s bublinou.

Skicentrum Říčky v Orlických horách – nejlepší sjezdovky Orlických hor

Skicentrum Říčky v Orlických horách – nejlepší sjezdovky Orlických hor

Ski centrum Říčky se nachází v Orlických horách na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách.