Úvod > Aktuality > Hrad Malenovice zve na strašidelnou prohlídku
Ohnoví kejklíri se budou strídat s orientálními tanecnicemi
"> Ohnoví kejklíri se budou strídat s orientálními tanecnicemi "> Hrad Malenovice zve na nocní prohlídku "> Chybet nebudou ani šermíri skupiny Berendal "> Vstupné na nocní prohlídku je 60 Kc
Památky

Hrad Malenovice zve na strašidelnou prohlídku

  • Vydáno17. července 2014
Jen výjimečně otevírá hrad Malenovice své brány i po setmění. Jednou z příležitostí, jak si užít pravé hradní romantiky, jsou prázdninové noční prohlídky. Ty se budou letos konat v sobotu 19. července a v sobotu 16. srpna vždy od 20 do 23 hodin. Místo průvodců však budou na návštěvníky číhat rozmanitá hradní strašidla a záhadné bytosti.

Noční prohlídka MalenoviceI když jen samotná procházka hradem Malenovice po setmění je velkým zážitkem, pořádající Muzeum jihovýchodní Moravy připravilo i tentokrát bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na velmi rozmanité zážitky – v noci totiž obývají hrad i postavy, které přichází s tmou samy, nikým nepozvány.

Potemnělé středověké zdi hradu ozáří žongléři s ohněm. Nádvoří rozezní zbraně šermířů a cinkot penízků orientálních krásek. Noční prohlídka hradu je koncipována tak, že si návštěvníci přístupné interiéry hradu, včetně atraktivní zoologické expozice Zvířata na Zemi a člověk, procházejí sami. Začátek těchto prohlídek je vždy ve 20 hodin.

Zoologická expozice MalenoviceNoční prohlídky zpestří ukázkami šermu a dobového tance skupina Berendal, chybět nebude ani orientální tanečnice Aaminah Safi a skupina Belly Delly. Čekání na vstup do hradu vám zkrátí ohňová show skupiny Fuerza del Fuego. Vstupné na noční prohlídku je 60 Kč, děti od 6 do 15 let platí 30 Kč a odvážné děti do 6 let mají vstup zdarma. Občerstvení zajišťuje stánek Dolce Vita. Noční prohlídky se konají za každého počasí.

Jestli se chystáte na hrad autem, budete potřebovat klid a rozvahu. Opravy silnice III/4972 ve Zlíně – Malenovicích na ulici Švermova jsou spojené s úplnou uzavírkou tradiční přístupové cesty na hrad. Jednoduše lze ovšem využít nedalekou ulici I. Veselkové, která ústí na hlavní cestu mezi Zlínem a Otrokovicemi přímo naproti vlakovému nádraží stanice Zlín – Malenovice. Po ní se lze dostat až k odbočce na cestu přímo k parkovišti před hradem.

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.

Další aktuality