!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hrad Buchlov na víkend připravuje mimořádné prohlídky
Hrad Buchlov na víkend připravuje mimořádné prohlídky
"> "> "> ">
Památky

Hrad Buchlov na víkend připravuje mimořádné prohlídky

Vydáno 28. září 2020
Hrad Buchlov i v letošním roce nabízí v rámci prohlídkových tras speciální, netradiční prohlídku, Buchlovskou spirálu. Výběrová prohlídková trasa se zaměřuje na postupný stavební vývoj hradu s těžištěm ve středověku. Prohlídka s odborným výkladem je koncipována zejména pro zájemce o architektonický vývoj hradu, ale i ostatní návštěvníci ocení netradiční pojetí prohlídkového okruhu. Na netradiční prohlídkový okruh se vypravte o víkendu 3. a 4. září 2020, kdy jej můžete navštívit naposledy.
Hrad BuchlovNávštěvníkům je během prohlídky prezentována především vnější podoba hradu Buchlov, a to z míst, která jsou přístupná pouze v rámci této speciální trasy. Na základě stavebních spár, zbytků omítek, otisků zaniklých konstrukcí apod. se návštěvník vydá po stopách práce dávných stavebních hutí, ale i požárů a dobyvatelů hradu. Výklad je doplněn kresebnými rekonstrukcemi dřívějších podob hradu z konkrétního místa pohledu.

Netradiční prohlídková trasa je směřována zčásti i do interiéru hradu, a to do nejhodnotnějších středověkých prostor. Prohlídka je ukončena na vyhlídkové terase, ze které je možno přehlédnout celý komplex hradu i významné památky v okolí.

Hrad BuchlovTato prohlídková trasa je výběrová, limitovaná počtem osob a je určena především pro zájemce o poznání středověké architektury a dějin historických staveb. Prohlídky začínají vždy v 10:00, 12:00 a ve 14:00 hodin.

Vstupné: 150 Kč (plné vstupné), 100 Kč (snížené vstupné), 400 Kč (rodinné). Počet osob ve skupině je maximálně 15 účastníků; trasa je nevhodná pro děti do 12 let. Předem objednaní účastníci jsou pro prohlídkový okruh upřednostněni! Rezervace můžete učinit na telefonu 770 167 481, e-mail: buchlov@npu.cz.
Hrad Buchlov - jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Hrad Buchlov - jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Asi 3 kilometry severozápadně od Buchlovic stojí na vysokém kopci zdaleka viditelný a majestátný hrad Buchlov. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. století.

Chřiby – nejvyšší a nejčlenitější území Středomoravských Karpat

Chřiby – nejvyšší a nejčlenitější území Středomoravských Karpat

Horské pásmo Chřiby zabírá plošně nevelkou oblast střední Moravy a odděluje severní rovinatou Hanou od jižních rovin Moravského Slovácka. Rozloha Chřibů je asi 335 km čtverečních. Nejvyšším vrcholem je Brdo s výškou 587 m.