Úvod > Aktuality > Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Vydáno 23. listopadu 2019 Zážitky
Do třetího ročníku vstupuje 24. listopadu 2019 Andělská Hluboká. Kouzelnou adventní i vánoční atmosféru navodí ve městě i v jeho okolí desítky akcí. Vánočně laděný program, který připravují místní spolky i profesionálové z kulturních organizací ve městě, zaplní všechny adventní víkendy. Uskuteční se na několika místech ve městě, především na hlavním pódiu na náměstí, ale i na zámku, v kostele, v zoo, Alšově jihočeské galerii nebo v Knížecím dvoře.
Andělská Hluboká zahajuje už týden před začátkem adventu – v neděli 24. listopadu tradičním adventním trhem v Knížecím dvoře. Ve stáncích se představí pouze rukodělná řemesla. Tvůrci nabídnou paličkovanou krajku, dětské dřevěné hračky, ručně vyráběná mýdla a další výrobky. Děti si mohou v kádích sáhnout na živé kapry, atmosféru podbarví středověký ohnivý koš. Trh provoní nejen punč a svařené víno, ale i rybí speciality, sýrové placky a vánoční cukroví. Návštěvníkům trhu zazpívají děti z hlubockých základních škol. Nejen věřící zve Tomas van Zavrel z Farnosti Hluboká do místního kostela neděli 24. listopadu na Svatohubertskou mši za doprovodu Jihočeských trubačů a Chrámového sboru Bohuslav z Lišova. 
 
Děti nebudou ochuzeny o andělské bruslení s mikulášskou nadílkou. Loni poprvé si mohly na místním stadionu zabruslit ve společnosti  čertů a Mikuláše. Letos tam mohou zavítat v sobotu 7. prosince odpoledne a vstupné je opět zdarma.
 
Správa Státního zámku Hluboká láká o adventních víkendech na netradičně vyzdobenou kuchyni, zoologická zahrada od 6. prosince na vánočně nasvícený areál i na Štědrý den v zoo. Předvánoční atmosféru nabídne i Advent na Loveckém zámku Ohrada 15. prosince odpoledne.
Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice.