Úvod > Aktuality > Andělská Hluboká vás příjemně naladí
Zážitky

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

  • Vydáno22. listopadu 2022
Do šestého ročníku vstoupila 20. listopadu 2022 Andělská Hluboká. Opět se koná festival desítek kulturních, charitativních a církevních akcí pro malé i velké, bez kterého si advent a Vánoce Hlubočtí už ani nedokážou představit. Vánočně laděný program, který připravují místní spolky i profesionálové z kulturních organizací ve městě, zaplní všechny adventní víkendy. Uskuteční se na několika místech ve městě, především na hlavním pódiu na náměstí, ale i na zámku, v kostele, v zoo nebo Alšově jihočeské galerii.
Advent a Vánoce na Hluboké budou stát za to! Úplně první akcí letošní Andělské Hluboké je již probíhající výstava „Andělských obrazů“ výtvarnice Míši Maškové v Nadační galerii NAGA. Vedle výstavy andělských obrazů bude v sobotu 3. prosince od 16. hodin připravena pro nejmenší mikulášská pohádka O nepovedeném čertíkovi a v sobotu 10. prosince od deseti Vánoční jarmark. Jako součást sociálního podniku Resource budou organizátoři nabízet především výrobky chráněných dílen a osob se zdravotním handicapem napříč celým Jihočeským krajem.


Rozsvícení vánočního stromku a Svatohubertská mše

andělská hlubokáBezesporu nejslavnostnější událostí je pro malé i velké rozsvěcení vánočního stromku na první neděli adventní, která letos připadá již na 27. listopadu. Před pátou zazpívají děti z naší mateřské školy koledy a v sedmnáct hodin na náměstí se rozsvítí vánoční stromek. O půl šesté pak všichni společně zapálí první svíci na adventním věnci.

Vloni se součástí Andělské Hluboké stala Svatohubertská mše k uctění památky patrona myslivců svatého Huberta. Letos se v gesci spolku Karlův hrádek tradiční svatohubertská mše s fanfárami uskuteční v hlubockém kostele první prosincovou neděli 4. 12. od 14. hodin, před a po mši vystoupí s mysliveckými fanfárami Jihočeští trubači.


Zpívání koled, stéblo slámy a rorátní mše při svíčkách

andělská hlubokáBohatý program se odehraje na náměstí, další desítky akcí pak na tradičních místech jako jsou Alšova jihočeská galerie, zoologická zahrada Ohrada a Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství. Pod vedením pana faráře Tomase van Zavrela jsou v hlubockém kostele připraveny adventní nedělní mše svaté, rorátní mše svaté v týdnu, předpůlnoční společné zpívání koled, prohlídky jesliček a zapalování svící na adventním věnci.  Žehnání adventních věnců a mší svatých se dočkají i věřící v kostele svatého Jiří v Purkarci. Od soboty 26. listopadu a další dva víkendy mohou děti odpoledne přinést do našeho kostela svatého Jana Nepomuckého dopis Ježíškovi a stéblo slámy do jesliček, aby Ježíškovi bylo teplo. Velmi silnou atmosféru mají staročeské rorátní mše při svíčkách, které se budou konat brzy ráno ve středu po celý advent a Vánoce. Kostel s jesličkami a Betlémským světlem bude vedle mší a dalších akcí pro veřejnost otevřený i odpoledne na Boží hod vánoční a na Štěpána.  


Andělský průvod a zimní prohlídky

andělská hluboká_Nejvíc andělů potkáte na Hluboké určitě v sobotu 17. prosince, kdy se od páté podvečerní vydá Masarykovou ulicí Andělský průvod. Příprava andělů, hlavně malování na obličej – začíná o hodinu dříve. Neopakovatelnou energii a atmosféru sounáležitosti má každoroční společné štědrodenní zpívání koled na zámku. Zpívat se bude na Štědrý den v jednu po obědě, účastníci dostanou u vchodu tradiční zpěvníček s koledami a organizátoři se těší, že to bude i letos ladit.
 
Správa Státního zámku Hluboká láká o adventních víkendech na soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství, zoologická zahrada Ohrada od 9. prosince na vánočně nasvícený areál i na Štědrý den v zoo. Předvánoční atmosféru nabídne 12. prosince i Advent na Loveckém zámku Ohrada.
Andělská Hluboká 2022 – výlet za kouzelnou adventní i vánoční atmosférou

20.11.
2.1.
Andělská Hluboká 2022 – výlet za kouzelnou adventní i vánoční atmosférou

Kouzelnou atmosféru v čase adventu a Vánoc ve městě a jeho okolí navodí desítky akcí, které jejich organizátoři připravili v Hluboké nad Vltavou. Vyvrcholením programu je Andělský průvod Masarykovou ulicí v soboru 17. prosince.

Štědrý den v Zoo Hluboká

24.12.
Štědrý den v Zoo Hluboká

Napadlo vás někdy zkrátit si chvíle čekání na Ježíška v zoo? Již několik let se v zoo scházíme, krmíme společně některá zvířata a užíváme si neopakovatelné vánoční nálady.

Advent na loveckém zámku Ohrada

11.12.
Advent na loveckém zámku Ohrada

Třetí adventní neděli se již tradičně sejdeme v muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada, abychom si společně při koledách vychutnali vánoční atmosféru.

Vánočně nasvícená Zoo Hluboká

9.12.
8.1.
Vánočně nasvícená Zoo Hluboká

Využijte prodloužené otevírací doby na procházku po zoo, nasvícené tisíci světýlky. A načerpejte neopakovatelnou vánoční atmosféru.

Zimní prohlídky zámku Hluboká

1.11.
18.12.
Zimní prohlídky zámku Hluboká

Zimní prohlídky na zámku Hluboká lákají k návštěvě již několik let. Návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství – Schwarzenbergů.

Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice.

Další aktuality

Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

České hory nabízejí kvalitní podmínky pro lyžaře, snowboardisty i běžkaře a další zimní sporty. Pro vyznavače zimních aktivit jsou k dispozici špičkově vybavená horská střediska, nabízející kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i místa, kde si pěkně zabruslit. Mnohé lokality jsou proslulé pořádáním prestižních sportovních akcí jako je Světový pohár v biatlonu, běhu na lyžích, ve sjezdovém lyžování či obřím slalomu. Znáte však všechna "nej" našich hor? Přehled rekordů a kuriozit našich bílých svahů vám přináší Kudy z nudy.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Jihočeskou metropoli rozzáří Českobudějovický advent

Letošní ročník Českobudějovického adventu zve na pravou vánoční atmosféru a bohatý kulturní program. Začíná už v pátek 18. listopadu a potrvá až do 31. prosince 2022. Po dvou letech, kdy nebylo možné vánoční trhy pořádat, si mohou obyvatelé i návštěvníci krajské metropole znovu užít originální koncepci pojetí adventních trhů, v jejichž středu dominuje unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny. Otevřeno bude denně od 10:00 do 22:00 hodin.
Jihočeský kraj | Zážitky

Nechejte se okouzlit příběhem Ježíškova narození u některého z originálních českých betlémů

Příběh o Ježíškově narození byl a je věčnou inspirací pro tvůrce betlémů. Česká republika se v jejich počtu řadí mezi betlémářské velmoci, protože výroba betlémů zde má tradici už od 16. století. V Praze se první Betlém objevil už v roce 1560 a odtud se rychle šířil i do dalších regionů. Betlémy ze dřeva, slámy, papíru, keramiky, skla, ale třeba i z perníku, korku, paličkované a pletené, velké, miniaturní i unikátní najdete ve výběru portálu Kudy z nudy.
Jihočeský kraj | Kultura

Desítky zábavných tipů pro zimu, kdy se na horách nedá lyžovat

Vyrazíte na lyžovačku, ale teploty šplhají někam k osmi stupňům nad nulou, sníh – pokud vůbec nějaký byl – mizí před očima a výraznější ochlazení meteorologové neočekávají... i tak může vypadat dovolená v zimě. Co ale pak s volným časem? Řešení najdete na Kudy z nudy, které vám nabídne spousty tipů, co podniknout v nejoblíbenějších horských střediscích i bez sněhové pokrývky.
Jihočeský kraj | Zimní sporty