Úvod > Kalendář akcí > Andělská Hluboká 2019
Andělská Hluboká 2019
"> "> "> ">
24.11.
31.12.
+ Přidat foto

Andělská Hluboká 2019

Kdy 24. listopad 2019 - 31. prosinec 2019 Společenské akce
Kouzelnou atmosféru v čase adventu a Vánoc ve městě a jeho okolí navodí desítky akcí, které jejich organizátoři připravili v Hluboké nad Vltavou. Třetí ročník projektu Andělská Hluboká začíná už v neděli 24. listopadu.
Obyvatelé i návštěvníci pětitisícového města se mají na co těšit. Program je natolik pestrý, že si vybere každý. Vánočně laděné akce připravili členové místních spolků i profesionálové z kulturních institucí.  Uskuteční se na několika místech ve městě, především na hlavním pódiu na náměstí, ale i na zámku, v kostele, v zoo, Alšově jihočeské galerii nebo v Knížecím dvoře.
 
Andělská Hluboká zahajuje už týden před začátkem adventu – v neděli 24. listopadu tradičním adventním trhem v Knížecím dvoře. Ve stáncích se představí pouze rukodělná řemesla. Tvůrci nabídnou paličkovanou krajku, dětské dřevěné hračky, ručně vyráběná mýdla a další výrobky. Děti si mohou v kádích sáhnout na živé kapry, atmosféru podbarví středověký ohnivý koš. Trh provoní nejen punč a svařené víno, ale i rybí speciality, sýrové placky a vánoční cukroví. Návštěvníkům trhu zazpívají děti z hlubockých základních škol a chystáme i jedno překvapení.
 
Program na pódiu je koncipován tak, aby si každý našel to, co se mu líbí. Pozvali jsme divadelníky i kapely nejrůznějších žánrů od folklóru po rockovou muziku. Trhy se na náměstí pravidelně otevřou už v 11 hodin. Návštěvníci si tam mohou koupit vánoční dárečky, ochutnají trdelník, klobásky, guláš. Rozsvícení vánočního stromu se koná na náměstí na první adventní neděli vpodvečer a každoroční Andělský průvod po Masarykově ulici.

Děti nebudou ochuzeny o andělské bruslení s mikulášskou nadílkou. Loni poprvé si mohly na místním stadionu zabruslit ve společnosti  čertů a Mikuláše. Letos tam mohou zavítat v sobotu 7. prosince odpoledne a vstupné je opět zdarma.
 
Zatímco většina akcí Andělské Hluboké se uskuteční venku, další tradiční akce Alšovka advent nabídne vnitřní prostory – zámeckou jízdárnu. Už čtvrtým rokem pořádáme adventní trhy s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé. Hlavním tématem jsou podobně jako loni Vánoce Adolfa Borna, mimochodem jihočeského rodáka. Využíváme motivu děl autorů, které máme v našem depozitáři. Návštěvníci se ve fotokoutku mohou stát součástí obrazu právě od Adolfa Borna. Ve stáncích prodejci nabízejí pouze českou produkci zejména řemeslných a ručně vyráběných výrobků. Galerie svůj advent zahájí s dalším Jihočechem – Zdeňkem Troškou. Oblíbený režisér pohádek zavítá do galerie v sobotu 30. listopadu v 10 hodin.  Trhy s programem potrvají každou další adventní sobotu. Vstup je zdarma. Děti si zde mohou vyrobit ozdoby. Prvních sto dětí, které přinesou z domova již hotovou, anebo zde vyrobenou ozdobu, dostanou dárek - za to, že v galerii ozdobí náš stromeček. Vstup do jízdárny bude rovnou ze zámeckého parku. 
 
Správa Státního zámku Hluboká láká o adventních víkendech na netradičně vyzdobenou kuchyni, zoologická zahrada od 6. prosince na vánočně nasvícený areál i na Štědrý den v zoo. Předvánoční atmosféru nabídne i Advent na Loveckém zámku Ohrada 15. prosince odpoledne.
 
Nejen věřící zve Tomas van Zavrel z Farnosti Hluboká do místního kostela v neděli 24. listopadu na Svatohubertskou mši za doprovodu Jihočeských trubačů a Chrámového sboru Bohuslav z Lišova. Tomas van Zavrel posvětí myslivecké adventní věnce určené k benefičnímu prodeji. „Rád bych pozval i na ranní roráty - staročeská adventní mše při svíčkách začíná ve středu 4. a 11. prosince už v 6 hodin,“ přidává další neobvyklou pozvánku van Zavrel.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Pivovar Hluboká nad Vltavou

Pivovar Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Autokempink Křivonoska

Autokempink Křivonoska

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy