Úvod > Aktuality > Historické hračky na zámku v Telči
Historické hračky na zámku v Telči
">
Zážitky

Historické hračky na zámku v Telči

  • Vydáno3. června 2011
Víte s čím si obvykle hrály šlechtické děti a jak byly vybaveny dětské pokoje? Zjistíte to v galerii telčského zámku na výstavě s názvem Hračky nestárnou.
Vedle obyčejných hraček z papíru či ze dřeva tu jsou vystaveny i luxusní předměty, se kterými si obyčejné děti nikdy pohrát nemohly – kočárky vystlané krajkami, domečky pro panenky, houpací koně jako živí, loutková divadla, plechová šlapací auta, modelové železnice, elektrický kolotoč, nejstarší dětské promítačky i kinematograf. K vidění jsou i mladší hračky: první elektronické hry, stavebnice, céčka, dětská pošta, stolní hry, šlapací traktor a v neposlední řadě soubor legendárních figurek řady IGRÁČEK od firmy IGRA. V poslední místnosti se děti mohou těšit na velké funkční kolejiště.

Náš tip:
Převážná část vystavovaných předmětů pochází z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou, které je spoluorganizátorem výstavy. Pokud budete mít s dětmi cestu podhůřím Orlických hor, stavte se i tam!
Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou

Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou

Rychnovské muzeum hraček přibližuje unikátní panenky i stavebnice. Desítky historických panenek, spoustu cínových vojáčků, ale i roztodivné stavebnice, miniaturní parní stroje či pokojíčky pro panenky mohou obdivovat návštěvníci Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.