Úvod > Aktuality > Galerie Václava Chada na zlínském zámku zavedla o víkendech novou otevírací dobu

Galerie Václava Chada na zlínském zámku zavedla o víkendech novou otevírací dobu

Vydáno 17. ledna 2018 Kultura
Galerie Václava Chada, která se nachází na zlínském zámku, rozšířila svou otevírací dobu na oba víkendové dny. Nyní je otevřena v sobotu od 10:00 do 17:00 a v neděli od 14:00 do 17:00 hodin. Novinkou letošního roku je také prodejní část galerie, ve které je možné zakoupit výtvarná díla umělců spojených se Zlínem. Aktuálně jsou k vidění dvě zajímavé výstavy „Zpřítomnění“ sochaře Petra Stanického a „Portréty a autoportréty“ pozapomenuté malířky Milady Schmidtové Čermákové.
ZpřítomněníGalerie Václava Chada na zlínském zámku vychází vstříc všem milovníkům výtvarného umění, kteří nyní mohou přijít obdivovat umělecká díla do galerie zlínského zámku také o víkendech. Otevřeno je nově po oba volné dny, a to v sobotu od 10:00 do 17:00 a v neděli od 14:00 do 17:00 hodin.

Galerie láká na právě probíhající výstavy. První z nich představuje instalace Petra Stanického, jednoho z nejvýraznějších umělců pracujícího se sklem a prostorem. Expozice s názvem Zpřítomnění je přístupná do 11. února. Ve čtvrtek 8. února je od 17 do 18 hodin na programu komentovaná prohlídka vedená kurátorkou výstavy, která je ideální příležitostí dozvědět se více o autorovi a jeho práci.

Autoportrét Schmidtová - ČermákováDruhá výstava poprvé souborně odhaluje tvorbu doposud neznámé malířky Milady Schmidtové Čermákové, která zahájila svou tvorbu při studiích ve Zlíně v době druhé světové války. Později se však věnovala jiným povoláním, žila v ústraní a tvořila jen pro sebe. Zlínská výstava Portréty a autoportréty, která je otevřená až do 11. února, je tak vůbec největší dosavadní přehlídkou její práce.

Prostory Galerie Václava Chada se nacházejí v prvním poschodí zlínského zámku. Otevírací doba je od úterý do pátku od 14:00 do 17:00 hodin, a nově nyní také v sobotu od 10:00 do 17:00 a v neděli od 14:00 do 17:00 hodin. Jednotné vstupné vyjde všechny příchozí na 50 Kč. V galerijní prodejně lze zakoupit díla takových autorů, jako jsou třeba Radim Hanke, Petr Nikl, Marian Volráb nebo Petr Stanický.
Galerie Václava Chada ve Zlínském zámku

Galerie Václava Chada ve Zlínském zámku

Galerie Václava Chada si klade za cíl vyplnit mezeru mezi státními galeriemi v regionu, a soukromými komerčními galeristy, nejen ve Zlíně. Ctitelé výtvarného umění se zde mohou seznámit s moderním uměním V. Chada i dalšími zajímavými tvůrci.