Úvod > Aktuality > Festival Živá ulice v Plzni v neděli zakončí oblíbený festival polévky
Festival Živá ulice v Plzni v neděli zakončí oblíbený festival polévky
"> ">
Gurmánská turistika

Festival Živá ulice v Plzni v neděli zakončí oblíbený festival polévky

  • Vydáno31. srpna 2017
Plzeň už tradičně čeká poslední část multižánrového festivalu Živá ulice, oblíbený Festival polévky. Areál Plzeňského Prazdroje provoní desítky druhů polévek. Ochutnávat můžete asijskou exotiku, mexické speciality, rybí polévky i českou klasiku. Festival se koná 3. září od 12.00 do 18.00 hodin. Všechny polévky jsou navíc soutěžní, a tak můžete v neděli 3. září hlasovat o tu nejlepší.
Ve 40litrových kotlích dovezených z Maďarska přímo před zraky diváků budou vařit vyhlášené nejen plzeňské restaurace a bistra.

V nabídce bude dosud největší výběr, který kdy Festival polévky nabídl. K ochutnání budou české tradiční polévky, ale i exotické chutě z Vietnamu či Mexika. Chybět nebudou ani rybí speciality a mořské plody.

Festival polévky se v Plzni bude konat už poosmé. Letos na jaře se poprvé přemístil z náměstí Republiky do areálu Plzeňského Prazdroje, kde se uskuteční i první zářijovou neděli.
Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

V pivovaru Gambrinus se lidé dozvědí více o jeho historii i vaření piva Nahlédnou do původních i současných výrobních prostor a samozřejmě ochutnají, co se zde právě navařilo. Součástí trasy je i senzorická prezentace surovin nebo škola čepování piva.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.