Úvod > Aktuality > Festival Hrady CZ pokračuje tento víkend na Bouzově
Festival Hrady CZ pokračuje tento víkend na Bouzově
">
Kultura

Festival Hrady CZ pokračuje tento víkend na Bouzově

  • Vydáno24. srpna 2018
Jednou z posledních zastávek nejnavštěvovanějšího českého hudebního festivalu Hrady CZ bude poslední prázdninový víkend, tedy přesněji pátek večer a sobota 24. a 25. srpna 2018, hrad Bouzov na Olomoucku. Turné na hradě, který byl dějištěm pohádek Pyšná princezna nebo o Princezně Jasněnce a létajícím ševci, se zúčastní přední čeští muzikanti.
BouzovFestival Hrady CZ se od ostatních hudebních festivalů liší především v koncepci, koná se totiž v malebných zákoutích sousedících s českými a moravskými hrady. Od pátku 24. do soboty 25. srpna 2018 proběhne také u pohádkového hradu Bouzov.

pátek koncerty začínají v 16:30 hodin, v sobotu se areál festivalu rozezní již okolo desáté hodiny. První festivalový den na Bouzově zazní kapely Šamat, Ivan Mládek s Banjo Bandem, Monkey Business, Horkýže slíže, Pipes and Pints, Mapo & Troublegang a Škwor.

V sobotu se pak můžete těšit na Tomáše Kluse, Jelena, Pražský výběr, Mandrage, Slzu, Vypsanou fixu, Visací zámek, Rybičky 48 a Divokýho Billa.

Festivalová vstupenka tak bude zahrnovat opět vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma, tedy i na hrad Bouzov. Pro návštěvníky bude připraveno kromě tradičních stanových městeček ubytování v hlídaných VIP hradních kempech s vlastním sociálním zařízením a občerstvením, areál festivalu nabídne jako novinku také prodejnu potravin.
Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.