Úvod > Aktuality > Festival evropských chutí ukončí svou pouť na Kladně
Gurmánská turistika

Festival evropských chutí ukončí svou pouť na Kladně

  • Vydáno13. října 2022
Putovní gastrofestival Ochutnej Evropu, který Středočeský kraj připravil k českému předsednictví v Radě EU, se bude konat v sobotu 15. října naposledy. Těšit se na něj mohou milovníci dobrého jídla a zábavy z Kladna a okolí.
Jídlo v EvropěKladno – to je to město! A právě sem doputuje gastrofestival Evropských chutí, který přiveze ty nejlahodnější chutě a vůně evropských zemí! Přijďte ochutnat typické speciality, dát si skleničku výborného vínka nebo šálek lahodné kávy a pobavit se. Těšit se můžete například na kapelu Eddie Stoilow, zpěvačku Šárku Vaňkovou, skupinu Wotazník a mnoho dalších.

Během soboty 15. října ochutnáte v Kladně na náměstí Starosty Pavla vše, co gastronomie jednotlivých států nabízí. Zabaví se i ti nejmenší návštěvníci, na které tu čeká malování na obličej, různé hry, skákací hrad a zábavní koutek. Užijete si zajímavé rozhovory, soutěže a také koncerty. Kromě vůní, rozmanitých chutí a poznávání nových gastronomických skvostů vás čeká spousta zábavy.

V rámci akce se zároveň seznámíte s tím, co obnáší předsednictví České republiky v Evropské unii a také jejími projekty. Dojde na představení oblastí Evropské unie a jednotlivých zemí sedmadvacítky.
Kladno

Kladno

Než byla v polovině 19. století v okolí objevena ložiska černého uhlí a železné rudy, bývalo Kladno docela obyčejná zemědělská vesnice. Pak nastal rychlý rozvoj, několikanásobně stoupl počet obyvatel a dnes je výsledkem město pro moderní život s historickým centrem, aquaparkem a řadou sportovišť.

Další aktuality

Během dvou adventních víkendů se mimořádně otevře zámek Lány

Během stříbrného a zlatého adventního víkendu se mimořádně otevřou dveře zámku Lány na Kladensku široké veřejnosti. Stane se tak ve dnech 9. až 11. prosince a 16. až 18. prosince 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, jak si prohlédnout reprezentační prostory letního prezidentského sídla! Vstup do zámku je zcela zdarma.
Středočeský kraj | Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Nenechte si ujít svatomikulášské obchůzky v Kouřimském skanzenu

Druhá adventní neděle bude v Kouřimi již tradičně ve znamení Svatomikulášských obchůzek, které jsou v letošním roce připravené ve 12:00 a v 15:00 hodin. Během celého dne budou skanzenem procházet další tajemné adventní postavy, Barborky a Ambrož.
Středočeský kraj | Kultura

Vorařství je v UNESCO! Starobylé tradiční řemeslo bylo zapsáno na Seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 bylo na Seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO připsáno vorařství, starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách. I když voroplavba jako komerční doprava v souvislosti se stavbou přehrad zanikla, tradice spojené s ní jsou stále živé a předávané mladším generacím. Mimo České republiky o připsání tradice vorařství společně usilovalo šest dalších evropských států: Lotyšsko, Německo, Polsko, Rakousko a Španělsko.
Středočeský kraj | Kultura