Úvod > Aktuality > Fenomén únikových her: dvacet tipů pro začátečníky i otrlé hráče
Fenomén únikových her: dvacet tipů pro začátečníky i otrlé hráče
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Fenomén únikových her: dvacet tipů pro začátečníky i otrlé hráče

  • Vydáno21. března 2022
To, co zezačátku vypadalo jako zábava pro podivíny, se během několika let proměnilo ve skutečný fenomén. Čím dál víc lidí se nechává zavřít do tematicky laděných místností a pomocí šifer, hlavolamů a hádanek pak hledá cesty ven. Bohatou nabídku únikových her nabízí i portál Kudy z nudy.
Témata jsou rozmanitá, zážitky nezapomenutelné – alespoň to tvrdí téměř každý, kdo už někdy únikovou hru vyzkoušel.

Hrát je mohou všichni, od dětí po seniory, cena se obvykle pohybuje kolem tisícovky za hodinu. Pokud se vám podaří najít vhodné zaměření právě pro váš tým, úspěch je téměř zaručený! Vybrat si můžete z řady atraktivních témat, jako jsou historické události, hororové příběhy, venkovní dobrodružství anebo čistě indoorové hry.

 

Hry na motivy válečných událostí

Řada únikových her sází na zvláštní prostředí atomových bunkrů, vězeňských cel a podzemních místností. Například v reálném historickém protileteckém krytu zažijte únikovou hru na téma bombardování Prahy v únoru 1945. Nic pro slabé povahy, většinou jde o hry pro zkušené a otrlé! Dokážete ho obnovit dříve, než na místo dorazí gestapo? To prověří úniková hra Escape Krumlov inspirována skutečnou událostí z roku 1942. Do časů II. světové války se přenesete i ve hře Boj o čs. pohraničí. Ta se odehrává na atraktivním místě plném malých i velkých bunkrů – areál dělostřelecké tvrze Stachelberg mezi Trutnovem a Žacléřem. Tvůrci nové post-apokalyptické únikové hry Labyrintu s názvem Kryt 51 se inspirovali kultovními filmy Mad Max a počítačovou hrou Fallout. Děj se odehrává dvě stě let po atomové válce, která zničila planetu. Jste potomci lidí, kterým se podařilo ukrýt ve speciálních krytech. Zázemí, které kryt poskytoval se však začne hroutit a z útočiště se rázem stává past. Státní bezpečnost označovala v 50. letech nepřátele komunistického režimu termínem Bývalí lidé. Vaším úkolem bude především rozplétat příběh dvou bratrů, kteří byli takovýmto cejchem už od malička označeni a vypátrat, co se vlastně tenkrát stalo.
 

Zmizení pana profesora, domy duchů a nočí můry v Thrill Parku

únikovkaŘada únikových her má zvláštní ladění. Například při hře Profesorova pracovna budete zavření v kanceláři věhlasného chemika. Řady scénářů nabízí The Chamber Escape Games, kde můžete odhalit tajemství staré pracovny či domu duchů. Je libo větší dávku adrenalinu? Pak vyzkoušejte Thrill Park! V tomto hororovém zábavním parku v centru Prahy můžete vyzkoušet mysteriózní únikovou hru v dechberoucí virtuální realitě a postavit se svým nočním můrám! Tohle si zapamatujete na hodně dlouhou dobu! Méně hororová, i když přesto tochu děsivá bude hra Neunikneš mi v Náchodě – podaří se vám rozluštit kletbu jednoho zvlášního domu? A máme tu i oblíbené téma "psychiatrie" – úřijďte si s týmem zkusit uniknout do 60 minut z vyšetřovny na psychiatrické klinice. Tématická místnost má lékařské vybavení a rekvizity a jelikož se jedná o psychiatrii, tato hra není pro žádné bábovky! V nabídce je i hra na vyřetřování případu pohřešované ženy. To probíhá v ordinaci u terapeuta, kam žena pravidelně docházela...
 

Alchymisté, Golem, Indiáni i říční panna

Velký úspěch mezi dětmi a teenagery obvykle mívají hry s historickým laděním. Místem, kde zapomenete na všední starosti jsou Puzzle Room, kde vás čeká například pátrání po tajemství pražského Golema. Při únikové hře MindMaze zjistíte, že kámen mudrců existuje, dodnes je ukrytý někde v tajemné komnatě a už dlouhá staletí čeká na své objevení, ve hře Archimédovo tajemství zase budete hledat ztracený spis řeckého matematika, fyzika, filozofa, vynálezce a astronoma s tajnými objevy. Pokud byste si rádi zahráli hru někde venku, tak můžete vyzkoušet Indiánský artefakt, při kterém budete plnit řady úkolů při procházce lesem. Milovníci vodního živlu jsou zváni na pohádkovou hru Záchrana Malé říční panny, která se odehrává na Berounce v Dobřichovicích.
 

Zažijte PC adventury v realitě

úniková hraMáte rádi počítačové adventury a toužíte po tom, zažít něco podobného v realitě? Pak pro vás máme tipy na dobrodružství v podobném duchu, na které jen tak nezapomenete. Pojďte si zahrát hlavní roli v napínavé detektivce, thrilleru, hororu nebo dobrodružném filmu. Zažijte vzrušení z řešení a překonávání nástrah, které na vás čekají v tajemných místnostech The Chamber escape Game – v nabídce je například vysoce atmosférická hra Zodiac Patres, Poltergeist (nebezpečný vědecký experiment, který se vymkl kontrole), hra na motivy hororu Exorcista a řada dalších. Úžasné hlavolamy, neobyčejné hádanky a šifry se nabízejí v Sherlockově kanceláři a velmi zajímavá je i historická úniková hra Muž se železnou maskou, která vás zavede do 1. poloviny 17. století. Honba za svatým grálem v Moravské Třebové vás zavede do temního středověku, kdy prti sobě stáli Templářští rytíři a král Filip IV. Dokážete svatý grál najít dříve, než přijdou vojáci?
Venkovní úniková hra Čas zvratu

Venkovní úniková hra Čas zvratu

Svět se ocitá na hraně a záleží jen na nás, zda ho nachýlíme zpět! Unikneme globálním změnám? Přijď se svým týmem také pomoci a zachovat planetu takovou jakou ji známe i pro příští generace. Máš to ve svých rukách!

Úniková hra na Praze 7 a 1

Úniková hra na Praze 7 a 1

Úniková hra podobná pevnosti Boyard (namáhat však nebudete své svaly, ale mozkové závity). Jsou to místnosti plné hádanek, zamčených beden, divných zvuků, falešných stop a 60 minut na to z nich uniknout. Je to hodina strávená s přáteli, rodinou či třeba kolegy z práce.

Thrill Park – adrenalin v hororovém zábavním parku

Thrill Park – adrenalin v hororovém zábavním parku

Chceš zažít pořádný adrenalin? Thrill Park v centru Prahy nabízí hororové zážitky, na které jen tak nezapomeneš!

Úniková hra Profesorova pracovna

Úniková hra Profesorova pracovna

Úniková hra je interaktivní, logická a dobrodružná týmová hra, která se odehrává v reálném čase a v reálném prostoru. Cílem hry je uniknout z místnosti.

Úniková hra Hradec Králové

Úniková hra Hradec Králové

Únikové hry Psychiatrie a Pohřešovaná. Přijďte si s týmem zkusit uniknout do 60 minut z vyšetřovny na psychiatrické klinice, nebo v roli detektivů vyřešte případ Pohřešované dívky.

Runaway únikové hry v Praze

Runaway únikové hry v Praze

Archimédovo tajemství a Útěk z Guantánama. Zvládnete se dostat ven v časovém limitu 60 minut? Interaktivní úniková hra pro všechny.

Kryt 51 aneb útočiště se mění v past – úniková hra

Kryt 51 aneb útočiště se mění v past – úniková hra

Vyzkoušejte si, jaké to je, dostat se ven ze zničeného protiatomového krytu. Jedinečná post-apokalyptická úniková hra v Labyrint klubu Spirála Kladno.

The Chamber Escape Games Prague – únikové hry v centru Prahy

The Chamber Escape Games Prague – únikové hry v centru Prahy

Filmové kulisy, audiovizuální efekty, propracovaný narativ a herecké výkony. Hry, kde únikovka přestává být hrou a stává se filmovým zážitkem.

MindMaze – úniková hra v Praze

MindMaze – úniková hra v Praze

Živá, interaktivní dobrodružná hra, kde je mnoho v sázce a čas neúprosně utíká! Tým o 2-5 soutěžících je zamčen v místnosti. Cílem je najít cestu ven za méně než 60 minut.

Sherlockova kancelář – úniková hra

Sherlockova kancelář – úniková hra

Sherlockova kancelář je autentická úniková hra v Praze jen čtyři tramvajové zastávky od Václavského náměstí. Přijďte strávit hodinu plnou úžasných hlavolamů, neobyčejných hádanek a šifer. Nechte se unést kouzlem viktoriánské Anglie a objevte své deduktivní schopnosti během řešení záhadných vražd.

Úniková Hra – Escape Game

Úniková Hra – Escape Game

Dejte dohromady tým, přijměte výzvu a zkuste Únikovou hru. Vaším úkolem bude dostat se z tajemného pokoje dřív, než vyprší čas. Zvládnete pokořit sérii logických chytáků, hádanek a tajemství? Přijďte k nám Escape Game – Únikovou hru zkusit!

BrainMasters – úniková hra v Hradci Králové

BrainMasters – úniková hra v Hradci Králové

Úniková hra, kde zábavě neunikneš! Máte 60 minut na to, dostat se ven.

Bombardování Prahy – úniková hra

Bombardování Prahy – úniková hra

Vstupte do historie a zažijte bombardování Prahy 14. února 1945 v reálném historickém protileteckém krytu. Setkejte se s dobovým hrdinou, který Vás přenese v čase do konce 2. světové války do míst, která skutečně z neznámých důvodů bombardovalo 62 amerických letadel B-17.

Escape Krumlov – interaktivní úniková hra

Escape Krumlov – interaktivní úniková hra

V budově původního mlýna se ocitnete v bytě Jana Medka. Spojení s Londýnem bylo přerušeno. Dokážete ho obnovit dříve, než na místo dorazí gestapo?

Indiánský artefakt – úniková hra v přírodě pro celou rodinu

Indiánský artefakt – úniková hra v přírodě pro celou rodinu

Máte dost sezení u počítače? Načerpejte novou energii na únikové hře v přírodě. Nasedněte do auta, vezměte s sebou děti, partnerku, psa nebo babičku a zajeďte si poblíž Prahy na hru pro celou rodinu v přírodě.

Venkovní úniková hra Boj o čs. pohraničí

Venkovní úniková hra Boj o čs. pohraničí

Zábava, napětí, spolupráce, šifry úkoly, rébusy. Na atraktivním místě plném malých i velkých bunkrů – areál dělostřelecké tvrze Stachelberg mezi Trutnovem a Žacléřem. Pro skupiny 2-6 osob, rodiny s dětmi od 10 let.

Záchrana Malé říční panny

Záchrana Malé říční panny

První úniková – šifrovací hra na vodě v ČR. Vyplujte na záchrannou výpravu a přelstěte zlého vodníka Puka.

Úniková hra Neunikneš mi v Náchodě – Kletba rodného domu

Úniková hra Neunikneš mi v Náchodě – Kletba rodného domu

Máte dost obyčejných únikovek, stavte se u nás a zažijete hodinu plnou kouzel.

Úniková hra v Moravské Třebové – Honba za svatým grálem

Úniková hra v Moravské Třebové – Honba za svatým grálem

Unikátní úniková hra Honba za svatým grálem v Moravské Třebové. Zažijte nevšední zážitek v podobě hledání svatého grálu. Dokážete svatý grál najít dříve, než přijdou vojáci? Musíte si pospíšit, jejich řev se blíží!