Úvod > Aktuality > Farmářské tržiště Náplavka otevírá už na Valentýna!
Farmárské tržište Náplavka otevírá už na Valentýna!
Gurmánská turistika

Farmářské tržiště Náplavka otevírá už na Valentýna!

  • Vydáno13. února 2015
Spolek Archetyp zahajuje 6. sezónu provozu farmářských tržišť 2015 nejen na Jiřáku, ale už i na Náplavce. Na Svatého Valentýna 14. února můžete přijít s partnerkou nebo s partnerem i bez, nakoupit vše, po čem se vám během zimy stýskalo, ukojit své tužby a doplnit zásoby ledniček a spíží.
Oblíbené farmářské trhy na Náplavce se otevřou již 14. února 2015. Nakoupíte si zde kvalitní čerstvé pečivo včetně bezlepkového a celozrnného, tradiční kváskový chléb, sirupy, med, koření, sušené byliny, marmelády a další lokální potraviny zimní sezóny. A nebudou chybět ani náplavkoví muzikanti.

Na první Náplavce v tomto roce vystoupí kapela The Brownies, která vznikla vlastně i díky farmářským trhům. Je to totiž také místo setkávání a vzniká díky nim i mnoho zajímavých uskupení a projektů. Kromě skvělé muziky na vás čekají vynikající pekaři, cukráři, baristi, výrobci čerstvých těstovin, zelináři a ovocnáři (pokud počasí dovolí a nebude mrznout), květiny pro zamilované i jen tak pro radost. Trhy na Náplavce u Palackého mostu budou v tomto roce otevřeny každou sobotu od 8 do 14 hodin.

Trh NáplavkaSpolek Archetyp založil na konci roku 2014 "Klub přátel farmářských tržišť Jiřák a Náplavka", který má k dnešnímu dni více, než 500 členů. Vznikl k němu facebook, nedávno i web a na otevření FT Náplavka se budou moci jeho členové poprvé setkat. Připraveno bude drobné občerstvení od Kuchařek bez domova a přítomni budou také zakladatelé klubu a někteří jeho ambasadoři.

Trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad jsou otevřeny již od ledna, od února jsou na Jiřáku opět všechny tržní dny, tedy středy, čtvrtky, pátky a soboty. Na Náplavce pak od 14. 2. 2015. I letos se můžete těšit na zajímavé akce, které začínají velikonočním víkendem a končí Silvestrovským trhem.
Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.

Lázně na lodi v Praze

1.12.
30.12.
Lázně na lodi v Praze

Relaxace v lázních na parníku s výhledem přímo na Hradčany. Takovou nabídku pro vás má každý den po dobu zimních měsíců pražské Rašínovo nábřeží. Stačí si on-line vybrat datum a následně čas, kdy přijdete.

Farmářské trhy na Náplavce 2024

2.3.
Farmářské trhy na Náplavce 2024

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků. Pravděpodobně největší farmářský trh v ČR!

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Matějská pouť 2024 v Praze, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Český ples v Obecním domě, Mezinárodní den průvodců 2024 v Kutné Hoře, Literární pořad Mater speciosa v Koněpruských jeskyních. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí

Matějská pouť se koná tradičně každé jaro v areálu Výstaviště v Praze-Holešovicích. Na dospělé i děti čekají strašidelné zámky, střelnice, kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě nebo lochnesky. Pouť začíná 24. února a trvá do 14. dubna 2024. Mezi hity letošních atrakcí patří 65 metrů vysoký Airborne – největší kolotoč svého druhu v Evropě (s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů), vodní dráha Big Splash anebo obří řetízkový kolotoč Aeronaut.
Praha | Zážitky

Znáte národní kulturní památky Prahy?

V Praze je památných staveb a míst více než dost. Většina z nich jsou notoricky známá, ale ruku na srdce – dovedli byste mezi nimi najít ty, které se honosí titulem Národní kulturní památka? Definice říká, že se jedná o kulturní památku celostátního významu. Pojďme se společně podívat, jaké Národní kulturní památky v Praze objevíte!
Praha | Památky

Gorilí samička Mobi ze Zoo Praha se ráda vozí mámě na hřbetě

Gorilí samička narozená 2. ledna 2024 v Rezervaci Dja v Zoo Praha dostala jméno Mobi. V dialektu badjoué, kterým se mluví v okolí kamerunské Biosférické rezervace Dja, znamená „dědička“ či „pokračovatelka“. Mládě a ostatní členy gorilí tlupy můžete pozorovat v oblíbeném pavilonu pojmenovaném právě po kamerunské rezervaci. Aktuálně zde uvidíte, jak se malá Mobi vozí na hřbetě své mámy Duni.
Praha | Příroda

Kam ven s dětmi v Praze? Tipy, kde si užít venkovní aktivity a přírodní lokality

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam ven, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu pod širým nebem od nejmenších, až po ty vzrostlejší děti. A mnohdy outdoorové aktivity pobaví i dospělé. Zajdete do zoo, na venkovní hřiště nebo za přírodními zajímavostmi?
Praha | Letní sporty

Kam za zvířátky v Praze?

Také rádi chodíte s dětmi pozorovat zvířátka třeba do zoo, různých minikoutků a jiných míst? Pokud vás zrovna nenapadá, kam se za zážitky s domácími mazlíčky nebo divokými živočichy vydat, nechejte se inspirovat – dnes vám totiž přinášíme tipy na to, kam se za zvířaty v Praze vypravit.
Praha | Příroda

Naplánujte si návštěvu unikátních technických památek Prahy

Viadukty a mosty, vodárenské věže, železniční tratě, industriální architektura, tunely a další technické stavby potkáváme v Praze na každém kroku. Mají své zvláštní kouzlo, zajímavou historii a nabízejí zpestření běžných pražských procházek. A hlavně jsme vybrali pár takových, kde nemusíte čekat na hlavní sezonu a můžete je navštívit hned.
Praha | Památky

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness