Úvod > Aktuality > Farmářské slavnosti odstartují v Hustopečích nad Bečvou
Ukažte detem, jak se žije na venkove a približte jim život farmáru
"> Ukažte detem, jak se žije na venkove a približte jim život farmáru "> Farmárské slavnosti odstartují v Hustopecích nad Becvou "> Na programu je krome prohlídky farmy a života na statku také tradicní farmárský trh
Gurmánská turistika

Farmářské slavnosti odstartují v Hustopečích nad Bečvou

  • Vydáno18. června 2014
Ukažte dětem, jak se žije na venkově a přibližte jim život farmářů. Dozvíte se, co znamená "prodej ze dvora" přímo od farmářů z vašeho okolí. Ministerstvo zemědělství připravilo pro rodiny s dětmi z celé republiky Farmářské slavnosti, které budou zahájeny 21. června na Rodinné Farmě Zdeňka v Hustopečích nad Bečvou.

KrávaV Olomouckém kraji zahájí letošní ročník Farmářských slavností Rodinná Farma Zdeňka v Porubě (Hustopeče nad Bečvou). Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR na zdejší farmě veřejnosti přiblíží venkov a pravý selský život. Na programu je kromě prohlídky farmy a života na statku, her a kvízů o farmaření připraven také tradiční farmářský trh, zookoutek, kulinářská show, interaktivní dílny a spoustu dalšího. Na své si přijdou i dospělí návštěvníci, kteří si mohou vyzkoušet své dovednosti na simulátoru dojení krávy, u lukostřelby či vrhem lasa na panáka. O pestrý hudební program v průběhu celého dne se postarají Cimbálová muzika Valašsko a Holóbkova Mozeka.

Sběr jahodMinisterstvo zemědělství chce těmito akcemi podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov na místo trávení volného času v obchodních centrech nebo u počítačů. Také je snahou propagovat české zemědělství a rodinám s dětmi ukázat, jak domácí hospodářství vůbec vypadá. Dalším důvodem je představit lidem jinou možnost nákupu čerstvých a kvalitních potravin, kterou je prodej ze dvora. Tento způsob prodeje je návratem k osvědčeným tradicím. Umožňuje totiž pohodlný způsob nákupu čerstvé zeleniny, mléka a mléčných výrobků, drůbeže, králičího masa, živých ryb nebo jiných produktů přímo u vybraných farmářů, případně v nejbližší maloobchodní prodejně nebo na farmářském trhu.

Na slavnostech kromě informací o potravinách v informačním stánku návštěvníci obdrží také přehled a kontaktní údaje na farmáře s prodejem ze dvora i brožuru s informacemi o potravinách oceněných značkou Regionální potravina. Novinky představí i zástupci značky kvality potravin Klasa. Farmářské slavnosti pomohou lidem lépe se orientovat v tom, co se v Česku vyrábí a co dobrého farmáři produkují. Vstup na akci je pro návštěvníky zdarma.

Další Farmářské slavnosti se konají:
12. 7.  kraj Vysočina: Svoboda, Appallosa Ranč Lažínky (okr. Moravské Budějovice) 
16. 8.  Liberecký kraj: Sad u ořechového háje, Jezvé (obec Stružnice, okres Česká Lípa)  
23. 8.  Středočeský kraj: Poláček, Farma Hole, Hole 11 (Velké Přílepy, okres Praha – západ)   
6. 9.    kraj Vysočina: Farma rodiny Němcovy, Netín 78 (Radostín nad Oslavou, okr. Velké Meziříčí)

Rodinná Farma Zdeňka v Porubě u Hustopečí nad Bečvou

Rodinná Farma Zdeňka v Porubě u Hustopečí nad Bečvou

Rodinná Farma Zdeňka v Porubě rpdukuje a zpracovává kvalitní kravské mléko a prodejem ze dvora prodává mléčné výrobky, jako je domácí tvaroh, sýry, máslo nebo podmáslí.