Úvod > Aktuality > Bývalá Farma Bolka Polívky zahajuje od května provoz
Bývalá Farma Bolka Polívky má již nového majitele
"> Bývalá Farma Bolka Polívky má již nového majitele "> Penzion nový majitel koupil podle svých slov proto, aby zachránil místní kulturu "> Seidl ale tvrdí, že bez Polívky je farma bezcenná
Ubytování

Bývalá Farma Bolka Polívky zahajuje od května provoz

  • Vydáno1. května 2014
Bývalá Farma Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku opět ožívá. Nemovitost přejmenovanou na Penzion Olšany koupila Severočeská správa nemovitostí, jejímž většinovým společníkem je věřitel a hercův přítel Alexandr Seidl. Od prvního května 2014 zde zahajuje ostrý provoz restaurace, postupem času bude otevřen také hotel a o víkendech se budou konat kulturní akce.

OlšanyFarma (dnes Penzion Olšany), na níž se konaly kulturní a recesistické akce, se dostala do problémů při dostavbě hotelu a stavbě wellness centra. Šlo o stavby podpořené z evropských fondů, Boleslav Polívka však nesplácel faktury. V říjnu 2012 proto podala místní stavební firma Kaláb návrh na insolvenci a v dubnu 2013 poslal soud podnik do konkurzu.

Farmu nakonec koupil umělcův přítel Alexandr Seidl, který farmu pronajal Františku Dvořákovi, zkušenému hoteliérovi. Ten by rád Bolka Polívku na farmě znovu angažoval. V restauraci se budou nabízet pokrmy z čerstvých a regionálních surovin.

Hoteliér, kterému je 52 let, sice pochází z Prahy, ale léta spolupracoval s Národním parkem Šumava, provozoval Hájenku Březník, penzion Kvilda, dělal hoteliéra na rozhledně na Poledníku. Do Olšan přišel na začátku dubna a od té doby zde s dcerou Adélou uklízí, musel i vymalovat a investovat do dalších úprav.

Statek Olšany s penzionem a restaurací

Statek Olšany s penzionem a restaurací

Restaurace a penzion Statek vám nabízíme tradiční speciality, denní menu, víkendovou nabídku a ubytování v dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Mimo to je v areálu také soukromé muzeum veteránů.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika