Úvod > Aktuality > Bývalá Farma Bolka Polívky zahajuje od května provoz

Bývalá Farma Bolka Polívky zahajuje od května provoz

Vydáno 1. května 2014 Ubytování
Bývalá Farma Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku opět ožívá. Nemovitost přejmenovanou na Penzion Olšany koupila Severočeská správa nemovitostí, jejímž většinovým společníkem je věřitel a hercův přítel Alexandr Seidl. Od prvního května 2014 zde zahajuje ostrý provoz restaurace, postupem času bude otevřen také hotel a o víkendech se budou konat kulturní akce.

OlšanyFarma (dnes Penzion Olšany), na níž se konaly kulturní a recesistické akce, se dostala do problémů při dostavbě hotelu a stavbě wellness centra. Šlo o stavby podpořené z evropských fondů, Boleslav Polívka však nesplácel faktury. V říjnu 2012 proto podala místní stavební firma Kaláb návrh na insolvenci a v dubnu 2013 poslal soud podnik do konkurzu.

Farmu nakonec koupil umělcův přítel Alexandr Seidl, který farmu pronajal Františku Dvořákovi, zkušenému hoteliérovi. Ten by rád Bolka Polívku na farmě znovu angažoval. V restauraci se budou nabízet pokrmy z čerstvých a regionálních surovin.

Hoteliér, kterému je 52 let, sice pochází z Prahy, ale léta spolupracoval s Národním parkem Šumava, provozoval Hájenku Březník, penzion Kvilda, dělal hoteliéra na rozhledně na Poledníku. Do Olšan přišel na začátku dubna a od té doby zde s dcerou Adélou uklízí, musel i vymalovat a investovat do dalších úprav.

Farma Olšany - trvale uzavřeno

Farma Olšany - trvale uzavřeno

Bývalý areál Bolka Polívky je aktuálně uzavřen.