Úvod > Aktuality > Divoká soutěska se opět otevírá
Divoká soutěska se opět otevírá
"> "> ">
Zážitky

Divoká soutěska se opět otevírá

  • Vydáno18. dubna 2019
Po dlouhé zimě se opět od 19. dubna 2019 otevře Divoká soutěska na říčce Kamenici v Národním parku České Švýcarsko. Provoz v soutězce bude každý den od 9:00 do 17:00 hodin.
Soutěska KameniceDivoká soutěska je hluboký skalnatý kaňon řeky Kamenice, navazující u Mezního můstku na Edmundovu soutěsku. Od Mezního můstku vede stezka k dolnímu přístavišti, další 450 m dlouhý úsek přístupný jen na člunech. Pro turistiku byla soutěska zpřístupněna už v roce 1898.

Stěny soutěsek na dolním toku Kamenice tvoří strmé skalní stěny vystupující nad úroveň hladiny do výšky 50 až 150 metrů. V úseku, kde skály spadají přímo do vody, nahrazuje cestu plavba na člunech. Přístup k nim je z horního okraje Hřenska je pěšinou zprvu po levém, pak po pravém břehu Kamenice pod skalními převisy s třemi tunely ke splavu, nad nímž je dolní přístaviště člunů. Po vodě je možné urazit další úsek 960 m, na který navazuje pěší stezka po levém břehu k Meznímu můstku, odkud je možné pokračovat dál do Divoké soutěsky nebo vystoupit po schodech do Mezné. Nad soutěskou vystupuje řada skal se zajímavými útvary, např. Skalní rodina či Strážce.

Soutěska KameniceProvoz v soutěskách je denně od 9:00 do 17:00 hodin, kočárky vám převezou, kola však ne. Pes může do loďky pouze s náhubkem (v případě potřeby je možné si náhubek zapůjčit). Cena plavby v Divoké soutěsce je 60 korun, v Edmundově pak 80 korun. V Divoké soutěsce poslední loď jezdí směr Hřensko v 17:00 hodin. a směr Mezná v 16:30 hodin. Plavba na lodičkách se nedá předem objednat.
Národní park České Švýcarsko – patří k nejkrásnějším místům v Evropě

Národní park České Švýcarsko – patří k nejkrásnějším místům v Evropě

Prozatím nejmladším národním parkem v České republice je Národní park České Švýcarsko, vyhlášený dne 1.1.2000 na celkové rozloze 79 km². Leží v Ústeckém kraji a přiléhá ke státní hranici, kde na něj navazuje Národní park Saské Švýcarsko (Nationalpark Sächsische Schweiz).

Expozice Z mlýna do srubu a zpátky

Expozice Z mlýna do srubu a zpátky

V Hřensku můžete nahlédnout do rekonstruovaného srubu, kde vás čeká hravá expozice věnovaná historii hřenských soutěsek.