Úvod > Aktuality > Podzimu v trojské botanické zahradě kralují dýně
Podzimu v trojské botanické zahradě kralují dýně
"> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Podzimu v trojské botanické zahradě kralují dýně

  • Vydáno14. října 2020
Už počtrnácté rozzáří venkovní expozici trojské botanické zahrady široká škála tvarů a barev různorodých plodů tykvovitých rostlin. Výstava Dýňový podzim v trojské botanické zahradě se letos bude konat od 16. října do 1. listopadu 2020. Během ní můžete obdivovat paletu odstínů, kterou nedokáže namíchat žádný malíř, ale pouze příroda. Botanická zahrada hlavního města v Praze-Troji má otevřeno i nyní – uzavření se ji nedotýká!

DýněZatímco ještě před pár lety nebyly dýně právě oblíbenou plodinou a lidé si pod tímto slovem představili pouze velký, oranžový, neskladný a také nepříliš chutný plod, dnes si mohou milovníci dobrého jídla, fanoušci originálních dekorací i zapálení zahrádkáři užívat desítky odrůd různých tvarů, barev a velikostí. Prohlédnout si je lze v Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji, která zůstává stále otevřena, od 26. 10. do 1. 11. 2020. Právě v tomto období se zde koná tradiční velká výstava dýní s názvem Dýňový podzim.

dýněSvými veselými barvami umějí dýně rozzářit i pošmourné podzimní dny. Nenechte si ujít tuto jedinečnou výstavu, která představí přehlídku široké škály odrůd i rodů. Zároveň vás potěší originální prezentace těchto plodů v podobě ženicha, nevěsty, svatebčanů nebo i svatebního lože. Dýňová aranžmá se mohou stát inspirací pro vaši vlastní podzimní výzdobu.

I když Botanická zahrada hlavního města Prahy zůstává otevřena, vzhledem k hygienické situaci byly zrušeny letošní Dýňové slavnosti. Pořadatelé doufají, že se nakonec bude konat Halloween v Ornamentální zahradě, který je naplánován na 31. 10. 2020.

Rekordmani ze světa rostlin v Botanické zahradě hl. m. Prahy

17.9.
30.10.
Rekordmani ze světa rostlin v Botanické zahradě hl. m. Prahy

Přijďte do venkovní expozice popustit uzdu fantazii a naladit se podzimní atmosférou Návštěvníci nyní uvidí nejdelší tykev nebo nejjedovatější rostlinu na světě.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Dýňový podzim v trojské botanické zahradě

14.10.
30.10.
Dýňový podzim v trojské botanické zahradě

S příchodem podzimu se do trojské botanické zahrady vrátí oblíbené plody podzimu – dýně.

Halloween v Botanické zahradě v Troji

30.10.
Halloween v Botanické zahradě v Troji

Čarodějnice, duchové, dlabané dýně, svíčky a tajemná atmosféra... To je svátek Halloween v Botanické zahradě.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.