Úvod > Aktuality > Do strakonického muzea se do konce října podíváte za desetikorunu
Expozice Muzea stredního Pootaví jsou umísteny v hradním paláci v jižní cásti hradu
"> Expozice Muzea stredního Pootaví jsou umísteny v hradním paláci v jižní cásti hradu "> V obci Hoslovice se nachází unikátní areál stredovekého vodního mlýna "> Do strakonického muzea se do konce ríjna podíváte za desetikorunu
Kultura

Do strakonického muzea se do konce října podíváte za desetikorunu

  • Vydáno9. října 2014
Na měsíc říjen si Muzeum středního Pootaví ve Strakonicích připravilo pro své návštěvníky speciální mimosezonní vstupné do všech expozic hradu ve Strakonicích a do areálu vodního mlýna v Hoslovicích, které je 10 korun pro dospělého a děti do 15 let mají vstup zdarma.

Hrad StrakoniceV rámci mimosezonního vstupného můžete v říjnu za 10 korun navštívit všechny expozice strakonického hradu, včetně výstupu na věž Rumpál a kapitulní síně s ambitem, nebo areál Vodního mlýna v Hoslovicích. Sleva však neplatí na kulturní akce.

Expozice Muzea středního Pootaví jsou umístěny v hradním paláci v jižní části hradu. V jedenácti sálech je představena historie regionu od pravěku, přes středověk až po druhou polovinu 20. století. Mimořádné jsou expozice dud a dudáctví v Čechách, motocykly a další exponáty legendární značky ČZ či expozice připomínající Rožmberky a řád maltézských rytířů na Strakonicku. Muzeum má v říjnu otevřeno denně, mimo pondělí do 9 do 16 hodin.

HosloviceVe zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál středověkého vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.

Díky výjimečnému působu života posledních vlastníků, kteří se v 50. letech izolovali od společnosti a odmítli veškerý technický pokrok, se v areálu dochoval tradiční venkovský způsob života bez elektřiny. Poslední dochovanou technickou úpravou je žentour za stodolou. Mlýn můžete navštívit od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Vodního mlýna v Hoslovicích. V současné době prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí. Otevřeny jsou jen aktuální výstavy, černá kuchyně a vyhlídková věž Rumpál.

Strakonický hrad

Strakonický hrad

Celá staletí stojí na kamenném ostrohu nad soutokem Otavy s Volyňkou ve Strakonicích středověký hrad. Mohutný komplex s gotickou věží Rumpál je dnes národní kulturní památkou a tvoří nezaměnitelnou dominantu Strakonic.

Vodní mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.