!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Motýli ze skleníku Fata Morgana zvou na Jedovatou krásu
Motýli ze skleníku Fata Morgana zvou na Jedovatou krásu
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Motýli ze skleníku Fata Morgana zvou na Jedovatou krásu

Vydáno 9. června 2021
Trojská botanická zahrada zve v pořadí už osmnáctou výstavu tropických motýlů, která se koná od 9. 6. do 18. 7. 2021. Tentokrát se ve skleníku Fata Morgana kromě mnoha exotických druhů seznámíte zejména s jedovatými motýly. Tématem letošní výstavy je totiž Jedovatá krása. Dozvíte se, jací motýli jsou jedovatí a jak se jed dostává z rostliny přes housenku až do motýla; proč se lesknou křídla některých motýlů a jak se poznají ti správní partneři. Život motýlů je zkrátka plný překvapení!
motýlVýstava tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana patří k nejoblíbenějším akcím, které Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje. Výstava zde letos bude už osmnácté. První kukly do trojské botanické zahrady dorazily už během května. Zaměstnanci zahrady je následně připevnili na dřevěné tyče a ty umístili do speciálních stojanů, aby líhnoucí se motýl měl okolo sebe dostatek prostoru k napnutí svých křídel.

MotýlTento rok dorazilo z osvědčené motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou více než 6000 kukel několika desítek druhů motýlů. Hojně jsou zastoupeni jedovatí motýli rodu Heliconius, nebudou chybět ani tropičtí krasavci Morpho peleides s blankytně modrými křídly a druhy, které jsou ve Fata Morganě vidět každý rok, nebo stěhovavý monarcha Danaus plexippus. Zajímavostí je Methona confusa, což je babočka s průsvitnými křídly.

Skleník je otevřen denně mimo pondělí od 9:00 do 18:00 hodin, vstupné stojí 150 korun. V průběhu prohlídky je nutné, aby každý účastník programu měl nasazenou roušku či respirátor.
Motýli ve Fata Morganě trojské botanické zahrady

9.6.
18.7.
Motýli ve Fata Morganě trojské botanické zahrady

Nejen krásní, ale i rafinovaní jsou exotičtí motýli, kterým je věnovaná výstava ve skleníku Fata Morgana. Tentokrát expozice poodhalí mnohá tajemství jejich fascinujícího života.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.