Úvod > Aktuality > Do Botanické zahrady hl. m. Prahy se může, zahrada vyhlásila pro návštěvníky preventivní opatření

Do Botanické zahrady hl. m. Prahy se může, zahrada vyhlásila pro návštěvníky preventivní opatření

Vydáno 11. března 2020 Příroda
Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady hlavního města Prahy ze dne 10. března 2020, přistoupila Botanická zahrada hlavního města k následujícím opatřením platným od dnešního dne do odvolání. Výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana je přístupná s regulovaným počtem návštěvníků, prodej rostlin pokračuje bez omezení, z preventivních důvodů se ale ruší všechny víkendové a doprovodné programy.
orchidejeBotanická zahrada hlavního města Prahy omezuje počet návštěvníků v interiérových expozicích skleníku Fata Morgana. Skleník Fata Morgana, kde v současnosti probíhá výstava orchidejí, zůstává i nadále v provozu, odpovědný zaměstnanec bude zajišťovat regulaci vstupu návštěvníků do skleníku na povolený počet.

Víkendový doprovodný program v zázemí administrativní budovy areálu Západ se až do konce výstavy ruší. Foliový expoziční skleník v severní části areálu venkovních expozic je od dnešního dne (11. března) do odvolání uzavřen. Přednáška Tomáše Vencálka v Bistru botanická na talíři, která se měla konat dne 12. března se ruší. Kromě těchto opatření je provoz v Botanické zahradě Praha prozatím beze změny. Bistro Botanická na talíři i vinotéka sv. Klára jsou nadále v provozu, dle aktuální otevírací doby. Prodej rostlin v zázemí administrativní budovy areálu Západ zde poběží i nadále bez omezení.

botanická zahradaSkleník Fata Morgana je otevřen od úterý do neděle od 9:00 do 19:00 hodin, venkovní expozice jsou otevřeny od 9:00 do 19:00 hodin. Vinotéka sv. Kláry vás uvítá ve všední dny od 13:00 do 20:00 a o víkendu od 11:00 do 20:00 hodin.

Botanická zahrada hl. m. Prahy žádá návštěvníky, aby dbali pokynů jejích zaměstnanců a zároveň dodržovali doporučení týkajících se osobní hygieny. Dále prosíme zájemce o návštěvu Botanické zahrady, aby i nadále sledovali webové a facebookové stránky zahrady, kde budou zveřejněny případné změny v přijatých opatřeních a v programu. Kompletní program Botanické zahrady hl. m. Prahy i další novinky najdete na webu.
Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.