Úvod > Aktuality > Dnes se otevírá cyklostezka z Hradce Králové na Kuks
Dnes se otevírá cyklostezka z Hradce Králové na Kuks
">
Letní sporty

Dnes se otevírá cyklostezka z Hradce Králové na Kuks

  • Vydáno15. května 2013
Dnes 15. května byla slavnostně otevřena cyklostezka Hradec Králové – Josefov – Kuks. Cyklostezka propojuje krajské město s nejzajímavějšími regionálními památkami – s Hospitalem Kuks, kaplí ve Smiřicích a pevností Josefov.
Došlo k vytvoření téměř šestadvaceti kilometrů trasy pro aktivní odpočinek turistů a návštěvníků regionu. Daný úsek je součástí cyklostezky, která je zároveň i cyklistickou stezkou mezinárodní. Cyklostezka propojuje krajské město s nejzajímavějšími regionálními památkami – s Hospitalem Kuks, kaplí ve Smiřicích a pevností Josefov.

Začátek cyklostezky, která je součástí dálkové Labské stezky, je v Hradci Králové u tzv. Kamenného mostu na Pláckách – na levém břehu Labe. Cyklostezka propojuje krajské město s nejzajímavějšími regionálními památkami – s Hospitalem Kuks, kaplí ve Smiřicích a pevností Josefov.

Plánují se i další akce: 21. června bude na cyklostezce odstartována etapa Tour de Labe z Hradce Králové k prameni Labe. 22. června se na úseku Hradec Králové – Josefov – Kuks uskuteční společenská cykloakce pro veřejnost s názvem Evropská cyklostezka u nás v kraji. 
Cyklostezka Hradec Králové – Kuks

Cyklostezka Hradec Králové – Kuks

Od roku 2013 mohou milovníci cyklostezek vyzkoušet novou stezku na trase Hradec Králové-Kuks. Cyklostezka Hradec Králové/Josefov/Kuks je součástí dálkové Labské stezky. Nová trasa je jednou z nejdelších souvislých cyklotras v ČR. Je vhodná i pro bruslaře, handbiky a kolečkové vozíky.

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum je střediskem Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V prostorách Hospitálu Kuks provozuje dvě stálé expozice k dějinám české farmacie.

Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Nechte se unést zpět do doby císaře Josefa II. při prohlídce tajuplných podzemních prostor.

Hospital Kuks – zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks – zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck – 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.