Úvod > Aktuality > Depozitář Technického muzea v Brně zve na přehlídku automobilové techniky

Depozitář Technického muzea v Brně zve na přehlídku automobilové techniky

Vydáno 25. dubna 2019 Památky
Historická užitková vozidla, autobusy, vojenskou i hasičskou techniku si budou moci během dvou víkendových dnů, 27. a 28. dubna 2019, prohlédnout zájemci na přehlídce automobilové techniky Technického muzea v Brně. Uskuteční se v areálu bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně-Řečkovicích a otevřená bude po oba dny od 9:00 do 17:00.

Autobusy, trolejbusy a užitkové vozy

Autobusy BrnoV sobotu i neděli se můžete vydat do depozitáře Technického muzea v Brně, který se nachází v městské části Brno - Řečkovice. Po tyto dva dny zde bude jedinečná příležitost vidět historické autobusy, trolejbusy a užitkové vozy, jež jsou v řečkovickém depozitáři umístěny.

Po oba dva dny budou mít návštěvníci příležitost vidět historické autobusy a užitkové vozy, jež jsou v řečkovických depozitářích umístěny. Představen bude i zrestaurovaný autobusový přívěs Jelcz PO1. Účast mimo jiné přislíbil Tatra klub Kolín, který představí historická užitková vozidla, Výtopna Zdice s automobilem Škoda 706 RT pro svoz komunálního odpadu, Dopravní společnost Zlín – Otrokovice a společnost Busline Semily, odkud do Brna přijede dálkový autobus Karosa LC736.

Kromě toho si budou moci návštěvníci prohlédnout také historická hasičská auta. Letošní „Přehlídku automobilové techniky“ poprvé doprovodí závod mopedů o pohár ředitele Technického muzea v Brně. Dále se mohou návštěvníci těšit na ukázky hasičské techniky v akci a pro děti budou připraveny různé hry a soutěže.
 

Na okružní jízdy je třeba si koupit jízdenku předem

DepozitářNejoblíbenější atrakcí pak bývají okružní jízdy historickými autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně. Zájemci dostanou možnost vydat se na projížďku v časovém rozmezí od 9:00 do 16:30 hodin. Interval jednotlivých spojů bude 40 minut. Na každý z odjezdů je třeba z důvodu omezené kapacity vozidel předem zakoupit jízdenku. Prodej probíhá pouze na místě.

Areál bude pro veřejnost zpřístupněn v sobotu a v neděli od 9:00 do 17:00 hodin. Pro pohodlí návštěvníků nebudou chybět ani stánky s občerstvením či s upomínkovými předměty. Akce tak bude ideální příležitostí pro zajímavý a netradiční výlet.

Vstup do areálu bude zpoplatněn částkou 30 Kč (jednotné vstupné, bez dalších slev). Volný vstup mají ZTP a děti do dosažení věku 5 let. Vchod do areálu bývalých kasáren leží přímo u zastávky linek č. 41, 71 "Žilkova", případně je dostupný pěšky od konečné tramvaje č. 1 v Řečkovicích.

Areál MHD v Brně-Líšni

Areál MHD v Brně-Líšni

Veřejně přístupný depozitář městské hromadné dopravy (MHD) pod správou Technického muzea v Brně se nachází v městské části Brno-Líšeň, východně od centra Brna, v prostoru bývalého nádraží místní dráhy.

Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně

Muzeum se zabývá dokumentací vývoje vědy a techniky a průmyslové výroby v širokém rozsahu téměř tří desítek oborů – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.