!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Přehlídka automobilové techniky v Brně
Přehlídka automobilové techniky v Brně
"> "> "> "> "> ">
27.4.
28.4.
+ Přidat foto

Přehlídka automobilové techniky v Brně

Kdy 27. duben 2019 9:00 - 28. duben 2019 17:00 Akce pro děti
Depozitáře s automobilovou technikou otevírá opět po roce Technické muzeum v Brně. V areálu bývalých kasáren v Brně-Řečkovicích si zájemci budou moci prohlédnout historická užitková vozidla, autobusy, hasičkou a vojenskou techniku. Akci poprvé doprovodí závod mopedů legendární značky Stadion.
Závody mopedů o pohár ředitele Technického muzea v Brně se konají v sobotu 27. 4. od 9.00 do 16.00.

Po oba dva dny budou mít návštěvníci příležitost vidět historické autobusy a užitkové vozy, představen bude i zrestaurovaný autobusový přívěs Jelcz PO1.

Spolupracující organizace přivezou historická užitková vozidla, automobil Škoda 706 RT pro svoz komunálního odpadu či dálkový autobus Karosa LC736.

K vidění budou i vybrané kousky ze sbírky vozidel bývalé RVHP, závodní Formule MTX 1-03 a MTX roadster z produkce značky Metalex, Moskvič 401, který TMB získalo do sbírky minulý rok a přehlídku doplní traktory – brněnské Zetory typ 15 a 25, Škoda 30 a Wikov.

Z oboru militaria muzeum vystaví vozidla Praga V3S v několika verzích, doplní je obrněný transportér OT – 64 SKOT a vozidla značky UAZ.

Nebudou chybět ani ukázky hasičské techniky, akce pro děti a oblíbené okružní jízdy historickými autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 4. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Butcherʼs grill & pasta

Butcherʼs grill & pasta

Brno, Jižní Morava
Exotický catering

Exotický catering

Brno, Jižní Morava
Cukrářství a kavárna Bukovský

Cukrářství a kavárna Bukovský

Brno-Žabovřesky, Jižní Morava