Úvod > Aktuality > Den otevřených dveří v pražském Buquoyském paláci je jedinečnou příležitostí prohlédnout si tento skvost
Den otevrených dverí v Buquoyském paláci v nedeli 14. zárí 2014
"> Den otevrených dverí v Buquoyském paláci v nedeli 14. zárí 2014 "> Navštívíte nekolik honosných místností "> Den otevrených dverí v Buquoyském paláci
Památky

Den otevřených dveří v pražském Buquoyském paláci je jedinečnou příležitostí prohlédnout si tento skvost

  • Vydáno18. června 2018
Den otevřených dveří je pro veřejnost jedinečnou příležitostí k seznámení s tímto skvostem pražské barokní architektury, který zůstal zachován ve své původní podobě a je vybaven původním historickým nábytkem a předměty pocházejícími ze sbírek Francouzského národního mobiliáře. Jako rezidence francouzského velvyslance je Buquoyský palác obvykle pro veřejnost uzavřen.
Den otevřených dveří v Buquoyském paláci

Buquoyský palác se otevře veřejnosti v pátek 22. června 2018 od 11:00 do 17:00. Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost navštívit a prohlédnout si dokonale zachovalý klenot barokní architektury. U vstupu bude k dispozici malý průvodce.

V zahradě velvyslanectví se bude od 11:00 do 21:00 konat i tradiční francouzský trh, kde budete moct ochutnat francouzské sýry, vína a další speciality. Připraven je pro vás i bohatý hudební program!

Buquoyský palác, vybudovaný v letech 1736 až 1738 v samém srdci Malé Strany, se stal sídlem Francouzského velvyslanectví roku 1919, a tak je od dob první republiky také středem česko-francouzských vztahů a svědkem evropských dějin. Každý návštěvník bude moci na vlastní oči poznat výjimečné bohatství paláce, od hlavního schodiště, které zdobí busta filozofa Reného Descartese, přes hudební salón, kde hrál několikrát Mozart na soukromých koncertech, až po jídelnu, kde se během snídaně 9. prosince 1988 odehrálo slavné setkání Françoise Mitteranda s Václavem Havlem a dalšími disidenty.

Praha – Staré Město

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.

Praha – Malá Strana

Praha – Malá Strana

Jedna z nejstarších a nejhezčích částí Prahy se rozkládá mezi Vltavou a Pražským hradem. Ve spleti romantických dlážděných ulic se spoustou malebných domů, paláců a kostelů čeká celá řada dalších atraktivních míst, namátkou ostrov Kampa, barokní chrám sv. Mikuláše nebo barokní palácové zahrady.