Úvod > Aktuality > Centrum Veronica v Hostětíně připravilo zábavný terénní kvíz
Centrum Veronica v Hostětíně připravilo zábavný terénní kvíz
"> "> ">
Zážitky

Centrum Veronica v Hostětíně připravilo zábavný terénní kvíz

  • Vydáno24. dubna 2019
Od neděle 28. dubna 2019 mohou zájemci zavítat do moštárny Centra Veronica v Hostětíně, která ve svém okolí otevírá novou turistickou atrakci – Bludiště v přírodě. Jedná se o terénní kvíz, při kterém vás čeká 8 stanovišť na zahradě a v lese a 14 kvízových otázek. Hra se hodí se pro jednotlivce, rodiny, školní i pracovní kolektivy. Je dostupná ve dvou modulech: samoobslužná nebo moderovaná jako výukový program nebo orientační běh.
Rozkvetlá loukaEkologické Centrum Veronica v Hostětíně otevírá od neděle 28. dubna novou hru, zábavný terénní kvíz nazvaný Bludiště v přírodě. Na zájemce čeká 8 stanovišť na zahradě a v lese a 14 kvízových otázek, které vás dovedou buď k cíli anebo jinam. Zahájení hry a první panel je před Centrem Veronica Hostětín, č.p. 86.

Úvodní panel Bludiště najdete na moštárně u Centra Veronica. Další tři (tabule číslo 2, 3, 4) vás povedou lehkou cestou po zahradě ke kořenové čistírně, ale následující čtyři (tabule č. 5, 6, 7, 8) vás vyzvou do hlubšího lesa a divočejšího terénu. Celou dobu budete mít k dispozici mapku stanovišť, abyste se v terénu neztratili. Na každém stanovišti vás čeká infotabule (formát A3) s velmi zajímavým textem, spousta úkolů – ale hlavně otázka (na malé tabulce). Na tu jsou dvě možné odpovědi – které jsou na tabulkách schovaných v terénu a musíte je najít (k tomu použijete mapku). Zvolíte-li si správnou odpověď, zjistíte hned písmenko do tajenky. V případě, že bude vaše odpověď špatná, musíte se vrátit a najít tu správnou.

děti luští cestuPo vyluštění tajenky můžete kvíz vhodit, spolu s vaším emailem do schránky. Po sezóně se bude z těchto odpovědí losovat a výherce bude odměněn lahvinkou čerstvě stočeného jablečného moštu.

Hra se hodí se pro jednotlivce, rodiny, školní i pracovní kolektivy. Je dostupná ve dvou modulech: samoobslužná nebo moderovaná jako výukový program nebo orientační běh. Bludiště pro vás sestavili odborníci na problematiku hospodaření s vodou z celé ČR, které vedla Lenka Supová ze spolku Tradice Bílých Karpat.
Ekologické Centrum Veronica Hostětín

Ekologické Centrum Veronica Hostětín

Centrum Veronica Hostětín se věnuje environmentální výchově a vzdělávání především dospělých – během roku organizuje semináře, exkurze, workshopy a školení pro zástupce veřejné správy, nevládních organizací a odborné či laické veřejnosti z oblasti ochrany životního prostředí.

Naučná stezka Po zelené Hostětínem

Naučná stezka Po zelené Hostětínem

Jedná se 1,5 km dlouhou naučnou stezku, která návštěvníky seznámí s ekologickými projekty v obci Hostětín. Při procházce naučnou stezkou se dozvíte informace o šetrném veřejném osvětlení, obecní výtopně na biomasu, kořenové čistírně odpadních vod, roubené sušírně ovoce nebo pasivním domě.

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

Ukázkový sad a přírodní zahrada v Hostětíně

V Hostětíně se nachází zahrada, kde se žije v souladu s přírodou. Naleznete zde prostor plný bylinek, ovocných stromů, hmyzáčků, ptáků, plazů i hadů, z nichž každý zde má svůj "domeček". Na své si zde přijdou ti, kteří hledají zábavu, ponaučení i insporaci.

Další aktuality