!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Otevření terénního kvízu Bludiště v přírodě v Hostětíně

Otevření terénního kvízu Bludiště v přírodě v Hostětíně

Kdy 28. duben 2019 10:00 - 16:00 Sportovní akce
Pojďte bloudit zahradou, loukou, mokřadem i lesem, hledat a objevovat souvislosti v přírodě. Učit se v ní číst a chápat ji, obnovit svůj přirozený smysl objevovat a orientovat se v terénu.Terénní kvíz "Bludiště v přírodě" připravilo Ekologické Centrum Veronica Hostětín.
Zkusíte si sundat boty, vlézt do potoka a zjišťovat kvalitu vody. Půjdete po stopách dešťové kapky anebo raka v divočině. Zjistíte, odkud se objevuje pitná voda ve vašem kohoutku nebo kolik vody a peněz můžete ušetřit, když budete využívat namísto pitné vody dešťovou a co všechno na to potřebujete. Budete bádat, odhadovat, tipovat, zjišťovat, hledat...
 

Jak Bludiště vypadá a kde je?

Bludiště - to je osm panelů v krajině okolo Hostětína. Úvodní panel Bludiště najdete na moštárně u Centrem Veronica. Další tři (tabule číslo 2, 3, 4) vás povedou lehkou cestou po zahradě ke kořenové čistírně, ale následující čtyři (tabule č. 5, 6, 7, 8) vás vyzvou do hlubšího lesa a divočejšího terénu. Nebojte, zvládnete to! Celou dobu budete mít k dispozici mapku stanovišť, abyste se v terénu neztratili.
 

Co bude vaším úkolem?

Projít všech osm stanovišť a vyluštit tajenku. Na každém stanovišti vás čeká infotabule s velmi zajímavým textem, spousta úkolů - ale hlavně otázka (na malé tabulce). Na tu jsou dvě možné odpovědi - které jsou na tabulkách schovaných v terénu a musíte je najít (k tomu použijete mapku). Zvolíte-li si správnou odpověď, zjistíte hned písmenko do tajenky. V případě, že bude vaše odpověď špatná, musíte se vrátit a najít tu správnou.

 

Co vás čeká při slavnostním otevírání?

  • Můžete přijít kdykoliv v době 10 - 16 hodin. Potkáme se před Centrem Veronica Hostětín (případně uvnitř Centra). První zastavení se nachází právě zde. Ve 13 hodin bude slavnostní přípitek moštem a slavnostní řeč autorky.
  • Na cestu vás pozve autorka Bludiště, RNDr. Lenka Supová. Vysvětlí vám princip stezky, rozdá mapky. 
  • můžete vyrazit do terénu - sami nebo po skupinkách (skupinku můžete vytvořit i s ostatními lidmi, kteří zrovna přijdou na akci. Budete to mít o to zábavnější
  • Kdy bude konec - záleží na vás. Někdo projde bludištěm rychle, tj. za cca 2 hodiny, někdo bude potřebovat dobu delší. Délka celé trasy je cca 5 km. Ale nemusíte projít celou trasu - a naopak můžete projít i delší trasu. 
  • Akce je vhodná pro každého - dospělé, dospívající i pro rodiny s dětmi. Pro každého, koho baví pátrat v terénu a chce přistoupit na hru. Pokud byste přišli s kočárkem, zvládnete pouze zahradní lehčí část (1 km).


Bezplatná poradna pro využívání dešťové vody

Od 10 do 13 hodin zde bude přítomný pan Karel Plotěný, odborník na technologie využívající dešťovou vodu. Využijte naší bezplatné poradny. Doporučujeme vám se zaregistrovat, abychom viděli předběžný zájem.

Pro děti jsme v té době připravili hravé tvoření na téma "Když prší" (10 - 12 h.): V průběhu poradny  bude možnost samostatného malování, sestavování básniček, písniček... K dispozici budou papíry a pastelky, v případě hezkého počasí i křídy a prostor před Centrem. Můžete se těšit na krásné odměny.

Slavnostní otevření Bludiště v 13:00 hodin. bude zahájeno vyhlášením nejzdařilejších prací z hravého tvoření.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 4. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Hrádek ve Slavčíně na Zlínsku

Pivovar Hrádek ve Slavčíně na Zlínsku

Slavičín, Východní Morava
Hotel Slavičan ve Slavičíně

Hotel Slavičan ve Slavičíně

Slavičín, Východní Morava
Ubytování na Valašsku ve Slavičíně

Ubytování na Valašsku ve Slavičíně

Slavičín, Východní Morava
Restaurace Zámek Slavičín

Restaurace Zámek Slavičín

Slavičín, Východní Morava