Úvod > Aktuality > Českým Krumlovem projdou andělé

Českým Krumlovem projdou andělé

Vydáno 4. prosince 2018 Zážitky
V pátek 7. prosince projde Českým Krumlovem večerní Andělský průvod a Krumlov se tak na chvíli promění v město andělů. Využijte jedinečné příležitosti zúčastnit se s vlastním kostýmem anděla průvodu v doprovodu všech krumlovských andělů z Živého betléma!
Andělé Český KrumlovAndělský průvod v doprovodu krumlovských andělů z Živého Betléma se v pátek 7. prosince vydá místy natáčení filmu Anděl Páně 2. Závěr průvodu vyvrcholí setkáním s režisérem Jiřím Strachem a společné fotografování krumlovských andělů na Klášterním dvoře.

Trasa průvodu letos povede z Horní ulice (Seminární zahrada před Hotelem Růže) ke schodům u Kostela sv. Víta, na Náměstí Svornosti, do Široké ulice, Dlouhé, Radniční, na Lazebnický most, Latrán a ke Klášterům Český Krumlov. Setkání andělů se koná v 16:45 v Seminární zahradě před Hotelem Růže, v 17:00 průvod vychází.
 

Andělská sobota v Klášterech

Anděl páněAndělská sobota se bude konat 8. prosince v areálu Klášterů Český Krumlov od 10:00 do 18:00 hodin. Čeká vás trh jako z pohádky a řemesla na klášterním dvoře. Drobný klášterní jarmark a otevřené řemeslné dílny pro malé i velké! Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

Adventní komentované prohlídky Klášterů: se konají v 17:30, 18:30 a 19:30 hodin. Prožijte jedinečnou atmosféru vánočních klášterů za svitu svící. Přijďte si oddechnout od předvánočního shonu do prostor ambitu bývalého kláštera minoritů a zajímavých prostor bývalého kláštera klarisek. Vstupné je 150 Kč, možnost rezervace předem v Návštěvnickém centru, omezená kapacita.
Kláštery Český Krumlov

Kláštery Český Krumlov

Komplex klášterních budov je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova. Dvojí konvent bratří a sester řádu sv. Františka byl založen v polovině 14. století rodem Rožmberků a od té doby prošel mnoha proměnami, tou poslední v letech 2014 - 2015.

Kostel sv. Víta v Českém Krumlově

Kostel sv. Víta v Českém Krumlově

Římskokatolický kostel sv. Víta v Českém Krumlově je vedle zámku druhou architektonickou dominantou města. Kostel dal na místě starší stavby vybudovat v době po roce 1400 krumlovský farář Hostislav z Bílska.

Hotel Růže - krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Hotel Růže - krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Luxusní 5hvězdičkový hotel sídlí v bývalém, nedávno zrekonstruovaném historickém klášteře v centru okouzlujícího Českého Krumlova. V restauracích hotelu Růže porozumíte tomu, jak lze spojit klasické kulinářství s novými trendy kuchařského umění.