Úvod > Kalendář akcí > Advent a Vánoce v Klášterech Český Krumlov
Advent a Vánoce v Klášterech Český Krumlov
"> "> "> ">
30.11.
30.12.
+ Přidat foto

Advent a Vánoce v Klášterech Český Krumlov

Kdy 30. listopad 2019 11:00 - 30. prosinec 2019 17:00 Lidová řemesla a trhy
Unikátní komplex starobylých klášterních budov v centru Českého Krumlova nabízí i přes zimu spoustu zajímavých akcí. Každou adventní sobotu můžete přijít na trhy a řemesla na klášterním dvoře, klášterní koláčky upečete v klášterní pekárně a konají se i komentované prohlídky kláštera minoritů.

Adventní pátrání pro rodiny s dětmi

Jak vypadá advent ve starobylých klášterech? Pátrejte po adventních a vánočních zvycích, z nichž některé se dochovaly dodnes, ale možná již neznáte jejich původní význam. Poodhalte jejich kouzlo, projděte si vánočně vyzdobenými kláštery a vyrobte si vlastnoruční vánoční dárečky. Na každého navíc čeká na konci odměna.

Vhodné pro dospělé i rodiny s dětmi. Otevřeno denně, 10.00–18.00 hod, Interaktivní expozice.
Vstupné: dospělí 180 Kč, děti 120 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + max 3 děti) 450 Kč.
 

Trh jako z pohádky a řemesla na klášterním dvoře

Adventní klášterní trh jako z pohádky, otevřené řemeslné dílny i doprovodný program pro malé i velké! Každou adventní sobotu se můžete těšit na tradiční činnosti klášterní řemeslníků, ale i na novinky v řemeslných dílnách. Přijďte si společně s vašimi blízkými odlít cín u kováře nebo vyrobit a namalovat ozdoby u hrnčíře, brašnáře, sklářky či barvířky. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen.

Každou adventní sobotu: 30. 11., 7. 12., 14. 12., 21. 12., čas 11.00-17.00 hod, Klášterní dvůr, Řemeslná ulička, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč.
 

Pečeme v klášterní pekárně

Provoněná řemeslná ulička vás každou adventní sobotu zavede do naší pekařské dílny, kde se můžete těšit například na oblíbené klášterní koláčky nebo si s námi upéct tradiční Boží milosti.

Každou adventní sobotu: 30. 11., 7. 12., 14. 12., 21. 12., v čase: 11.00-17.00 hod, Klášterní pekařská dílna, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč.


Adventní komentované prohlídky kláštera minoritů

Prožijte spolu s námi jedinečnou atmosféru klášterů za svitu svící. Přijďte si
oddechnout od předvánočního shonu do prostor ambitu bývalého kláštera minoritů. Využijte i možnosti podívat se na sváteční Krumlov z neobvyklého pohledu klášterní spojovací chodby.

Prohlídky jsou pro vás připraveny každou adventní sobotu (30. 11., 7. 12., 14. 12., 21. 12.).
Začátky prohlídek: 17.00, 18.00 hod
Omezená kapacita, vstup 150 Kč, možnost rezervace předem v Návštěvnickém centru.
 

Andělský průvod městem

Velké setkání krumlovských andělů! Český Krumlov se opět promění v město andělů. Neváhejte a využijte jedinečné příležitosti připojit se ve vlastním andělském kostýmu ke krumlovským andělům z Živého Betléma a doprovodit svatého Mikuláše při příjezdu do našeho města. A jak velí tradice, všichni krumlovští andělé, tentokrát vedeni svatým Mikulášem, se opět po roce budou moci setkat s režisérem filmu Anděl Páně 2 Jiřím Strachem. Součástí setkání bude rozdávání světla protagonisty Živého Betléma a společné fotografování krumlovských andělů na Klášterním dvoře.
  • 17.00 hod. Zahájení Andělského průvodu – trasa průvodu: Kláštery Český Krumlov – Latrán – Lazebnický most – Dlouhá – Široká – Bystrozraká (Na louži) - náměstí Svornosti
  • 17.15 hod. – Široká ulice – tanec andělů z Živého Betléma
  • 17.30 hod. – Předpokládaný příchod Andělského průvodu na náměstí Svornosti, následuje Mikulášská nadílka

Po skončení Mikulášské nadílky odchod průvodu a společné fotografování na schodech u kostela sv. Víta
 

Vánoční komentované prohlídky klášterů

Prožijte spolu jedinečnou atmosféru klášterů za svitu svící - prohlídky se konají 27.12. - 30.12.2019. Prohlídka zahrnuje Klášterní kostel Božího Těla a Panny Marie, Ambit bývalého kláštera minoritů, kapli sv. Wolfganga, kapli Panny Marie Einsiedelnské s Černou Madonou a část klášterní spojovací chodby na zámek nad ulicí Latrán. Začátek prohlídek: 17.00 hod, omezená kapacita, vstup 150 Kč, možnost rezervace předem v Návštěvnickém centru.

S klášterní Návštěvnickou kartou získáte na všechny vstupy kromě tvoření slevu 20 %.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 11. 2019
Červená brána v Českém Krumlově

Červená brána v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy
Latrán v Českém Krumlově

Latrán v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy
Medvědárium Český Krumlov

Medvědárium Český Krumlov

Český Krumlov, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Historický pivovar Český Krumlov

Historický pivovar Český Krumlov

Český Krumlov, Jižní Čechy
Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy