Úvod > Aktuality > České Budějovice oslavují 750 let od založení města
České Budějovice oslavují 750 let od založení města
"> "> ">
Zážitky

České Budějovice oslavují 750 let od založení města

  • Vydáno9. března 2015
Město České Budějovice slaví 750 let od svého založení a k této příležitosti připravilo na úterý 10. března od 17 hodin zajímavý kulturní program na náměstí Přemysla Otakara II. Návštěvníci se mohou těšit na kapelu He Band, zpěvačku Lucii Bílou a unikátní multimediální show Magické Budějovice. Mimo to bude po celý den jezdit MHD zcela zdarma!
BudějoviceVzhledem k očekávané velké návštěvnosti akce vyšel Dopravní podnik města České Budějovice obyvatelům města vstříc hned dvěma způsoby. Pro snazší dopravu do centra města a zpět bude v úterý 10. března 2015 v celé síti MHD jízdné po celý den zdarma. Ženy jedoucí v úterý ráno do práce se mohou také těšit na čerstvé růže. Zástupci vedení města a dopravního podniku budou rozdávat na vybraných zastávkách celkem symbolických 750 růží.

Od 17. hodiny odpolední se bude na náměstí Přemysla Otakara II. slavit. Českým Budějovicím přijede k 750. výročí zazpívat Lucie Bílá, symboly Budějovic oživí multimediální show a Budějovičtí společně vytvoří a rozbuší živé srdce města. V průběhu celého roku se obyvatelé Budějovic i jeho hosté mohou těšit na řadu dalších kulturních akcí, během nichž si krajské město připomene svou bohatou historii.

Připraveno bude multimediálního představení s názvem Magické Budějovice – půjde o kombinaci a propojení originálních uměleckých prvků symbolizujících příběh založení města České Budějovice, který je zpracován do gradujícího představení a celý se odehrává v historickém jádru města. Show tak postupně rozehraje scenérie náměstí Přemysla Otakara II. Představení vyvrcholí ohňostrojem a odhalením slavnostní výzdoby města u příležitosti 750. výročí.
Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích najdete jedno z největších čtvercových náměstí v České republice i ve střední Evropě. Nese název zakladatele města, kterým byl roku 1265 český král Přemysl Otakar II. Náměstí bylo vytyčeno již při založení města.